• انتشار: 23 جولای 2016
  • ساعت: 15:02
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 11221
پرینت
سیگار:

“مخابرات می تواند سالانه یک میلیارد دالر برای افغانستان درآمد داشته باشد”

بازرس ویژه بازسازی افغانستان (سیگار) گفته است که مخابرات و تکنالوجی معلوماتی می تواند سالانه یک میلیارد دالر به بودجه افغانستان بیافزاید.

 

جنرال جان سپکو بازرس ویژه بازسازی افغانستان به نقل از مقامات وزارت دفاع آمریکا می گوید که عواید مالیاتی مخابرات افغانستان می تواند تا سالی یک میلیارد دالر به بودجه افغانستان بیافزاید و وابستگی افغانستان را به کشورهای خارجی کمتر کند.

جان ساپکو این موضوع را در نامه ای که نتایج بررسی خویش را از تلاش های وزارت دفاع آمریکا، وزارت خارجه و (USAID) برای بازسازی افغانستان نشان می داد مطرح کرده است.

جان ساپکو در نامه اش نوشته است “دریافتیم که وزارت های دفاع و خارجه آمریکا و (USAID) مجموعا ۲٫۶ میلیارد دالر از سال ۲۰۰۲ تاکنون در بخش مخابرات و تکنالوجی معلوماتی/فن آوری اطلاعات افغانستان سرمایه گذاری کرده اند. از این میان، وزارت دفاع آمریکا به تنهایی ۲٫۵ میلیارد دالر پرداخته است.”

بازرس ویژه بازسازی افغانستان گفت این مبلغ، توانسته به طور گسترده ای از نیروهای امنیتی و دفاعی و رسانه های افغانستان حمایت کند، و در نظر داشت تا ظرفیت مخابراتی و تکنالوجی معلوماتی وزارت خانه های افغانستان را ارتقا دهد.

وی اما می افزاید که مقدار این پیشرفت نامعلوم هست زیرا وزارت خانه و اداره جات افغانستان پیشرفت هایشان را در این زمینه ثبت و پیگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.