• انتشار: 2 نوامبر 2017
  • ساعت: 20:35
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25378
پرینت
محور مردم افغانستان:

محور مردم افغانستان در تفاهم با سایر احزاب، بدیل دیگری برای انتقال قدرت دارد

اعضای جریان سیاسی محور مردم افغانستان گفته اند اگر دولت با وضعیت کنونی انتخابات را برگزار کند، این جریان در تفاهم با احزاب سیاسی دیگر کشور بدیل دیگری برای انتقال قدرت پیدا می کند.

اعضای جریان سیاسی محور مردم افغانستان امروز در نشستی اعلام کردند که اگر دولت وحدت ملی با کمیشینران فعلی کمیسیون های انتخاباتی اقدام به برگزاری انتخابات کند، این جریان در تفاهم با سایر احزاب سیاسی کشور بدیل دیگری برای انتقال قدرت پیدا می کند.

این گفته ها در حالی از سوی این نهاد مطرح می گردد که پیش تر نیز برخی چهره های مطرح سیاسی کشور هم از کمیسیون های انتخاباتی بشدت انتقاد کرده بودند و این کمیسیون ها را فاقد صلاحیت عنوان کردند.

بسیاری از این افراد اعلام کرده اند که دولت در تلاش برای مهندسی کردن انتخابات است و انتخابات پیش رو قطعا با تقلب و فسادهای گسترده تری نسبت به انتخابات ریاست جمهوری گذشته همراه خواهد بود.

عطا محمد نور والی بلخ نیز در سفر اخیرش به ولایت هرات در جمعی از هراتیان گفت: “اگر قرار باشد همین کمیسیون انتخابات مسئول برگزاری انتخابات باشد، آمار نزد همین دولت باشد، شمارش آن نیز دست همین مردم باشد، بیایید من از همین الان برایتان بگویم که چه کسی رئیس جمهور آینده است.”

این گفته ها همچنین در حالی مطرح می شود که چندی پیش اختلافات شدیدی میان اعضای کمیسیون شکایات انتخاباتی صورت گرفت و طرفین یک دیگر را متهم به فساد کردند.

در همین حال با گذشت هفته ها از درخواست شورای تفاهم احزاب و جریان های سیاسی مبنی بر برکناری کمیشنران کمیسیون های انتخاباتی، دولت به این درخواست آنان هیچ پاسخی نداده است.

در همین حال اعضای محور مردم می گویند که یکی از گزینه های احتمالی در آینده تشکیل دولت موقت است.

شیوای شرق عضو محور مردم افغانستان با بیان اینکه دولت هیچ اراده ای برای برگزاری انتخابات شفاف ندارد، گفت در شورای تفاهم احزاب و جریان های سیاسی روی موضوع دولت موقت بحث هایی صورت گرفته و حتی توافق هایی نیز برای بخش هایی از آن حاصل شده است.

لازم به ذکر است که جریان سیاسی «محور مردم افغانستان» ۲۵ سرطان سال جاری و با عضویت برخی چهره های برجسته سیاسی کشور به شمول رنگین دادفر اسپنتا مشاور امنیت ملی کشور در زمان ریاست جمهوری حامد کرزی و رحمت الله نبیل رئیس پیشین امنیت ملی تاسیس شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.