• انتشار: 22 جولای 2020
  • ساعت: 15:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46109
پرینت

محموله کمک بهداشتی ایران به افغانستان به مقامات در هرات تحویل داده شد

«میرا سلیمان خیل»، مسئول اتاق‌های مشترک هرات – مشهد گفت: این کمک‌ها شامل یک هزار ماسک فیلتردار، ۲۰ هزار ماسک بهداشتی، ۴۰۰ دست لباس گروه درمانی، یک هزار و ۲۰۰ ژل ضد عفونی کننده و دیگر لوازم بهداشتی است.

محموله تجهیزات بهداشتی اتاق مشترک «هرات- مشهد» برای مقابله با کرونا امروز چهارشنبه به هرات رسید.

در مراسم تحویل این تجهیزات به ارزش حدود سه میلیون افغانی( معادل چهل هزار دلار)، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران و مسئول اتاق «هرات- مشهد» نیز حضور داشتند.

«میرا سلیمان خیل»، مسئول اتاق‌های مشترک هرات – مشهد گفت: این کمک‌ها شامل یک هزار ماسک فیلتردار، ۲۰ هزار ماسک بهداشتی، ۴۰۰ دست لباس گروه درمانی، یک هزار و ۲۰۰ ژل ضد عفونی کننده و دیگر لوازم بهداشتی است.

وی افزود با وجود اینکه ایران هم با مشکلات بحران کرونا مواجه بوده، بازهم با مردم افغانستان همکاری همه جانبه داشته است.

«محمد صدیقی فر» سرکنسول سفارت ایران در هرات هم در مراسم تحویل این تجهیزات گفت: همسایه‌های اطراف ایران به ویژه افغانستان در اثر بحران کرونا نسبت به ایران کمتر با چالش مواجه بودند که علت آن هم همکاری‌های این کشور می‌باشد.

صدیقی فر افزود: از آغازین روزهای بحران کرونا روابط میان افغانستان و ایران به خوبی ادامه داشته و مشکلات باعث قطع رابطه دو کشور نشده است.

وی تأکید کرد که کنسولگری ایران در هرات در روزهای اوج کرونا تلاش‌های زیادی کرد تا برای بازرگانان افغان ویزا صادر کند.

«سید وحید قتالی» والی هرات هم در این برنامه از اتاق مشترک دو کشور قدردانی کرد و گفت مسئولان افغان باید سرمایه‌گذاران ایرانی را تشویق کنند تا در افغانستان سرمایه گذاری کنند.

قتالی تأکید کرد دولت افغانستان هم این توانایی را دارد که برای سرمایه گذاران ایران در داخل افغانستان فرصت‌هایی خوبی را ایجاد کند.

در ششم جوزا(خرداد) ماه نیز هواپیمای حامل کمک های بهداشتی جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه کابل بر زمین نشست. این محموله شامل ماسک، موادضدعفونی کننده، دستکش و مواد شفاخانه ای بود که از طرف مردم و بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران به مردم افغانستان اهداء شده بود.

جمهوری اسلامی ایران پیش از آن نیز دوهزار کیت تشخیص ویروس کرونا را به دولت افغانستان اهدا کرده بود که در ولایت غربی هرات مورد استفاده قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.