سیاست

محمد کریم خلیلی، از رهبری خردمند تا رانده شدن به حاشیه!

محمد کریم خلیلی، معاون دوم پیشین رئیس جمهور کرزی، که دو دوره در این سمت فعالیت می کرد، در دولت غنی با اقبال زیادی روبرو نشد و اندک اندک از متن به حاشیه رفت.

محمد کریم خلیلی در دولت وحدت ملی مدتی در پست رئیس شورای عالی صلح خدمت نمود اما پس از مدت کوتاهی از این سمت هم کنار زده شد.

شاه حسین مرتضوی، مشاور ارشد رئیس جمهور غنی، در این مورد می گوید کریم خلیلی از متن به حاشیه رانده شده است.

وی در مطلبی در فیس بوک خود می نویسد:«پس از ختم‌ دوره معاونت ریاست جمهوری آقای استاد کریم خلیلی، شماری از دوستانش در خیمه لویه جرگه از وی به حیث رهبر “خردمند” یاد کردند. آقای خلیلی دارای ثبات سیاسی بود و از قدرت تعامل با احزاب، اقوام، شخصیت‌ها و اقوام مختلف برخوردار بود. به همین دلیل از سوی رییس جمهور در راس شورای عالی صلح قرار گرفت.»

متاسفانه طی سال‌های اخیر شماری از جوانان غیر خردمند اطراف وی را حلقه کرده و با مشوره های غیر دقیق ایشان را هر روز از متن به حاشیه می‌برد.

 از مدتی به این‌سو خرد و دور اندیشی در اعلامیه‌ها و موقف‌های وی دیده نمی‌شود. برای نمونه به استاد خلیلی اجازه داده نشد در باره کار بزرگ و ملی بند کمال خان اعلامیه بدهد. بخش از کار این بند در دوره حضور وی انجام شده بود. آیا نباید یک رهبر خردمند به این دست آورد مهم افتخار کند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا