برگزیده هاسیاستِتیتر یک

محمد محقق: اجرای فرمایش عمران خان با اخراج کارکنان افغانستان از ادارات آغاز شد

محمد محقق در واکنش به گفته های تازه عمران خان نخست وزیر پاکستان مبنی بر اعزام نیروی کار متخصص به افغانستان، با انتشار تصویری از یک مکتوب امارت اسلامی نوشته است که روند تصفیه و اخراج کارکنان افغانستان خصوصا هزاره تبارها آغاز شد.

محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان امشب (شنبه ۲۵ جدی) با انتشار یک مکتوب از اداره ملی احصائیه و معلومات امارت اسلامی طالبان در صفحه فیسبوکش نوشته است، پس از فرمایش عمران خان نخست وزیر پاکستان مبنی بر استخدام کارمندان پاکستانی در ادارات افغانستان، روند تصفیه عناصر مسلکی افغانستان خصوصا هزاره ها از ادارات سطح پایینی حکومت آغاز شده است.

وی گفته است: «مکتوبی را که مطالعه می کنید سند تصفیه کارکنان مسلکی تذکره الکترونیک کارمندان افغانی از این اداره است که بیشترین شان بچه های تحصیلکرده هزاره است.»

آقای محقق افزوده است که تحلیلگران سیاسی معتقدند جابجایی کارمندان پاکستانی در این اداره علاوه بر تصفیه قومی، برای توزیع بدون سر و صدای سند تابعیت افغانستان به تروریستان پاکستانی و چند ملیتی جهت نفوذ به آسیای میانه می باشد.

لازم به ذکر است که عمران خان نخست وزیر پاکستان روز گذشته در جلسه ای با مقام های ارشد این کشور هدایت داد تا جهت جلوگیری از فروپاشی اقتصادی و بحران انسانی در افغانستان، نیروی کار متخصص در زمینه های مختلف به شمول متخصصان پزشکی، تکنالوژی معلوماتی، حسابداری و امور مالی به افغانستان اعزام گردد.

این گفته های عمران خان با واکنش گسترده شهروندان افغانستان و چهره های سیاسی نظام پیشین مواجه شده است و همگان با آن مخالفت کرده اند.

انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی طالبان اما در پیامی گفته است که از گفته های عمران خان برداشت صحیح نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا