سیاست

محمد صادق با معین سیاسی وزارت خارجه دیدار کرد

محمد صادق، نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان در راس یک هیات عالیرتبه، امروز (یکشنبه ۵ ثور) وارد کابل شد.

سفارت پاکستان در کابل اعلام کرد نماینده ویژه این کشور در امور افغانستان قرار است در این سفر با مقامات افغانستان درباره گفتگوهای صلح، امنیت و روابط دو جانبه گفتگو کند.

سفر نماینده ویژه پاکستان در کابل و گفتگو درباره روند صلح در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این دولت افغانستان همواره پاکستان را به پناه‌دادن و تجهیز گروه‌ طالبان متهم کرده‌است.

این نخستین سفر یک مقام پاکستانی به کابل پس از لغو سفر هیئت پارلمان این کشور به ریاست «اسد قیصر» رئیس پارلمان پاکستان به دلایل «امنیتی» است.

دو هفته پیش یک هیئت ۹ نفره از پارلمان پاکستان قرار بود از کابل دیدن کند اما هواپیمای آن‌ها به دلیل آنچه مسایل امنیتی عنوان شد اجازه فرود در فرودگاه کابل نیافت.

این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که نشست استانبول پس از ۲ بار تعویق قرار است پس از ماه رمضان برگزار شود اما طالبان هنوز تمایلی برای حضور در آن ابراز نکرده است همچنین رئیس جمهور افغانستان به دولت پاکستان هشدار داده است.

اشرف غنی چند روز قبل تاکید کرد که پاکستان باید سیاست برد یا باخت را انتخاب کند، آینده آنها با ما مرتبط است. اگر دست دوستی دهند از مسیر افغانستان به آسیای مرکزی دسترسی خواهد داشت.

وی هشدار داد که اگر پاکستان سیاست باخت یعنی تداوم جنگ را انتخابات کند و افغانستان آباد نباشد، هرگز به آسیای مرکزی نخواهد رسید.

رئیس جمهور گفته بود که اسلام‌آباد باید به جنگ اعلام نشده علیه افغانستان پایان دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا