• انتشار: ۲۲ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۲۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27042
پرینت

محمد اشرف غنی و جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا دیدار کردند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور با جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا که در راس یک هیات عالی رتبه آن کشور امروز (سه شنبه) به طور سر زده وارد کابل شد، دیدار کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری نوشته، محمد اشرف غنی بعدازظهر امروز (سه شنبه) با جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا که در راس یک هیات عالی رتبه آن کشور وارد کابل شده بود، دیدار کرد.

براساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری، طرفین در این دیدار در خصوص شماری از مسایل مختلف به شمول، همکاری ها و حمایت ایالات متحده از افغانستان، روند صلح دولت افغانستان با طالبان و پیشنهاد مذاکره دولت با دولت میان افغانستان و پاکستان بحث و تبادل نظر کردند.

آقای ماتیس در این دیدار گفت که کشورش از تمامی تلاش های دولت افغانستان در راستای صلح حمایت می کند، و بر پشتیبانی کشورش از نیروهای امنیتی افغانستان برای سرکوب کامل تروریستان تاکید کرد.

لازم به ذکر است که جیمز ماتیس صبح امروز در سفری از پیش اعلام نشده وارد کابل شد.

او پیش از آغاز سفر به کابل، به خبرنگاران گفت که برخی عناصر گروه طالبان علاقمندی خود را برای آغاز بررسی راه های ممکن برای صلح با دولت افغانستان نشان داده اند.

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا در حالی وارد کابل می گردد، که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آن کشور، ریکس تیلرسون وزیر خارجه اش را از کار برکنار کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.