• انتشار: 13 مارس 2018
  • ساعت: 13:11
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 27030
پرینت

محمد اسحاق رهگذر به عنوان جانشین عطا محمد نور معرفی شد

گفته می شود که «محمد اسحاق رهگذر» از اعضای ارشد جمعیت اسلامی به عنوان فرد جانشین عطا محمد نور در سمت ولایت بلغ معرفی شده است.

جنجال ها بر سر برکناری و جانشینی عطا محمد نور والی بلخ طی سه ماه گذشته یکی از پر جنجال ترین مسایل سیاسی کشور بوده که بسیاری از ناظران و بازیگران بین المللی را بر آن داشت از دولت وحدت ملی بخواهند هر چه سریعتر راه حلی مسالمت آمیز برای پایان این مسئله بیابند.

تقریبا سه ماه پیش بود که ارگ ریاست جمهوری با انتشار بیانیه ای اعلام کرد استعفای عطا محمد نور والی بلخ را پذیرفته و انجینر داوود را به عنوان فرد جانشین استاد عطا نور معرفی کرده است.

اما این تصمیم با واکنش بسیار جدی عطا محمد نور رئیس اجرایی جمعیت اسلامی روبرو شد، که می گفت که او استعفایش را تقریبا یک سال پیش با قید پیش شرط هایی برای اصلاحات در دولت ارائه کرده، و اکنون که آن پیش شرط ها محقق نشده اند، استعفا نامه اش نیز اعتباری ندارد.

هم اکنون گفته می شود که محمد اسحاق رهگذر به عنوان جانشین عطا محمد نور در سمت ولایت بلخ معرفی شده و انتظار می رود که این توافق تا پیش از آغاز سال نور خورشیدی نهایی گردیده و آقای رهگذر کارش را شروع نماید.

گرچه تاکنون حزب جمعیت اسلامی و عطا محمد نور هیچ واکنشی در این خصوص نداشته اند.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه کشور روز گذشته در جریان جلسه شورای وزیران به طور سربسته اعلام کرد که مسایل مرتبط با ولایت بلخ در حال حل شدن است.

آقای عبدالله اما هیچ اشاره دیگری در این خصوص نداشت.

از سویی هم، استاد عطا محمد نور روز گذشته (دوشنبه) در جلسه اداری ولایت بلخ حضور یافت و به شایعاتی که چندی پیش مبنی بر برکناری اش از این سمت شده بود، پایان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.