• انتشار: 1 جولای 2020
  • ساعت: 18:03
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 45450
پرینت

محقق پاکستانی: هژمونی امریکا به پایان رسیده است

این کارشناس پاکستانی گفت زندگی انسان ها در آمریکا اهمیتی ندارد و منافع شرکت های تسلیحاتی بر جان افراد الویت دارد به همین دلیل هنوز این کشور نتوانسته قانونی برای کنترل فروش اسلحه به مرحله اجرا بگذارد.

«ثاقب اکبر» نویسنده و اندیشمند پاکستانی اظهار داشت:رفتار آمریکا با رنگین پوست ‌ها و بویژه قتل فجیع جرج فلوید به دست پلیس سفید ادعاهای واهی حقوق بشری آمریکا اثبات شد.

وی با اشاره به جنبش وال استریت در آمریکا تصریح کرد این جنبش ثابت کرد که تنها یک درصد از آمریکایی ها منابع این کشور را در اختیار دارند و بقیه از ثروت ملی این کشور محروم هستند.

این  کارشناس پاکستانی به ایرنا گفت زندگی انسان ها در آمریکا اهمیتی ندارد و منافع شرکت های تسلیحاتی بر جان افراد الویت دارد به همین دلیل هنوز این کشور نتوانسته قانونی برای کنترل فروش اسلحه به مرحله اجرا بگذارد.

وی با اشاره به رفتارها و استانداردهای دوگانه آمریکا تصریح کرد جنایات این کشور در ویتنام ،عراق ،افغانستان و یمن بر کسی پوشیده نیست .

این پژوهشگر پاکستانی اظهار داشت:حمایت کورکورانه آمریکا از رژیم صهیونیستی در اشغال سرزمین های فلسطین و حمایت از  جنایات این رژیم باعث نگرانی و اعتراض آزادیخواهان جهان شده است.

وی تاکید کرد: امروز  دیگر کسی ادعاهای آمریکا در زمینه حقوق بشر را باور ندارد و تنها کشورهای اندکی  برای حفظ منافع خود و خشنودی واشنگتن در برابر جنابات این کشور سکوت کرده اند.

رئیس پژوهشکده البصیره در اسلام‌آباد با اشاره به شکست آمریکا از جبهه مقاومت اظهار داشت تحریم های آمریکا برای جلوگیری از صادرات نفت  ایران با شکست خورده است.

وی با اشاره به مخالفت روزافزون کشورها با آمریکا تصریح کرد با اتحاد قدرت های دیگر جهان مانند روسیه و چین در برابر سیاست های زورگویانه آمریکا ،کم کم شاهد پایان هژمونی این کشور خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.