• انتشار: ۱۲ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۹:۵۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 58915
پرینت

محقق: عاملان رویدادهای تروریستی با رشوت یا بخشش حکومت آزاد می شوند

آقای محقق به گونه انتقادی گفت حکومت تاکنون برای رسیدگی به وضع خانواده‌های قربانیان رویدادهای تروریستی بسیار سطحی اقدام کرده و در حد ابراز همدردی در شبکه‌های اجتماعی بوده است.

محمد محقق، مشاور ارشد رئیس‌جمهور در امور امنیتی و سیاسی می‌گوید عاملان بیشتر رویدادهای تروریستی به جان غیرنظامیان توسط رشوت و یا بخشش حکومت از زندان رها می‌شوند.

آقای محقق که امروز (چهارشنبه، ۱۲ جوزا) در مراسم گرامی‌داشت از چهارمین سال‌گرد جان باختن محمدسالم ایزدیار، فرزند محمدعلم ایزدیار، معاون نخست مجلس سنا صحبت می‌کرد، گفت غیرنظامیان را کسانی می‌کشند که اگر بازداشت هم شوند، فردا توسط رشوه و یا بخشش حکومت از بند رها می‌شوند.

وی علاوه کرد همین حالا نیز هزاران عامل رویدادهای تروریستی بدون مجازات از بند دولت رها می‌شوند. او با اشاره به گروه طالبان گفت این گروه آزادی هزاران عامل رویدادهای تروریستی را از حکومت می‌خواهند.

او همچنان افزود کشورهای خارجی نیز بارها خواست‌های مشابهی را با حکومت مطرح کرده‌اند.

مشاور امنیتی و سیاسی رئیس‌جمهور از حکومت خواست برای مرهم بخشیدن به دردهای شهروندان کشور از هیچ تلاشی دریغ نکند و به وضع خانواده‌های قربانیان حوادث تروریستی رسیدگی جدی نماید.

آقای محقق به گونه انتقادی گفت حکومت تاکنون برای رسیدگی به وضع خانواده‌های قربانیان رویدادهای تروریستی بسیار سطحی اقدام کرده و در حد ابراز همدردی در شبکه‌های اجتماعی بوده است.

وی در عین حال خواستار شناسایی و مجازات عاملان رویدادهای تروریستی، به ویژه عاملان حمله بر مکتب سیدالشهدا، واقع در ناحیه سیزدهم و انفجارهای شب گذشته شهر کابل شد.

این در حال است که در آخرین رویداد تروریستی بر جان غیرنظامیان، شب گذشته دو انفجار در ناحیه سوم شهر کابل بر دو موتر کاستر مسافربری صورت گرفت که در نتیجه، ۱۰ تن جان باختند و بیش از ۱۲ تن دیگر زخمی شدند.

در همین حال امرالله صالح، معاون نخست رئیس‌جمهور گفته است که دادگاه عالی حکم اعدام چند تن از عاملان رویدادهای تروریستی بر جان غیرنظامیان را صادر کرده است.

از سوی‌هم آقای محقق در مورد صلح گفت که در داخل و خارج کشور حرف از صلح و وحدت زده می‌شود، اما در عمل برای جنگ و تفرقه  آمادگی گرفته می‌شود.

او در پایان تاکید کرد که دموکراسی، آزادی و آزادی بیان تاهنوز مفهوم واقعی خود را در کشور پیدا نکرده، اما بازهم می‌گویم که یک دموکراسی ناقص از دیکتاتوری کرده بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.