• انتشار: 24 اکتبر 2020
  • ساعت: 13:15
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 49959
پرینت

محقق: با تمام توان از جمهوریت دفاع می کنم

محقق از رییس جمهور غنی خواست برای حفظ و بقای جمهوریت و مردم سالاری مقتدرانه ایستادگی کند و بداند که همه مردم در این مسیر از او حمایت می‌کنند.

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان در مراسمی در کابل گفت:«آماده هستم با جان و مال و تمام توان از نظام جمهوریت و ارزش‌های کنونی دفاع و حفاظت کنم.»

آقای محقق روز(جمعه، ۲ عقرب) در مراسم یادبود از قربان‌علی عرفانی از رهبران پیشین جهادی، از رییس جمهور غنی خواست برای حفظ و بقای جمهوریت و مردم سالاری مقتدرانه ایستادگی کند و بداند که همه مردم در این مسیر از او حمایت می‌کنند.

وی از عبدالله عبدالله رییس شورای مصالحه ملی نیز خواست در پروسه صلح در حمایت از نظام جمهوریت و قانون اساسی استوار بایستد و نباید بلغزد.

محقق به مردم امیدواری داد با خروج امریکا، اردوی مقتدر، نیروهای امنیتی و رهبران سیاسی برای حفاظت از نظم جمهوریت مقتدرانه از مردم و خاک خود در برابر خشونت طلبان و دشمنان مردم محافظت خواهند کرد.

این در حالی ست که مذاکرات بین الافغانی در دوحه بیش از چند هفته است جریان دارد اما تیم های مذاکره کننده حکومت و طالبان هنوز روی اصول مذاکرات به توافق نرسیده اند و همزمان با آن طالبان نیز حملات تهاجمی و انتحاری خود در ولایات مختلف از جمله هلمند و کندوز و تخار را افزایش داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.