• انتشار: ۲۳ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۱:۴۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 65717
پرینت

محرمانه: طالبان با صلح با آمریکا توافق کرده که برنامه های سیا را در منطقه اجرا کند

مولوی حبیب الله حسام رئیس علمای اهل سنت افغانستان می گوید که طالبان در توافقی محرمانه و با امضای پیمان نامه صلح با آمریکا توافق کرده که برنامه های سازمان «سیا» را در افغانستان و منطقه به اجرا در آورد.

روزنامه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه ای با مولوی حبیب الله حسام رئیس شورای علمای اهل سنت افغانستان به نقل از او نوشته است که گروه طالبان در توافقی محرمانه با امضای پیمان نامه صلح با آمریکا در واقع مامور اجرای برنامه های سازمان استخبارات این کشور یعنی «سیا» در افغانستان و منطقه شده است.

مولوی حسام گفته است متن توافقنامه صلح طالبان با آمریکا ۴۰۰ صفحه است که به دلیل محرمانه بودن مفاد آن تنها ۴ صفحه از آن منتشر شد و ۳۹۶ صفحه دیگر آن همچنان محرمانه است.

آقای حسام افزوده که براساس این توافقنامه طالبان متعهد شده تا تمام برنامه های سازمان سیا را در منطقه به اجرا در آورد و در عوض آمریکا به این گروه اجازه می دهد که در افغانستان حکومت کند.

براساس مفاد این پیمان محرمانه، آمریکا از طریق «ناتو» به طالبان سلاح می‌ دهد و نیازهای نظامی و سایر مایحتاج را تأمین می‌کند تا بتواند اهداف آمریکا در کشورهای همجوار افغانستان را محقق سازد.

روزنامه جمهوری اسلامی علاوه کرده که درباره تحول فکری و عملیاتی طالبان، رئیس علمای اهل سنت افغانستان در این مصاحبه گفت برای اینکه این گروه بتواند به تعهدات خود عمل کند، به یک گروه تکفیری تروریستی تبدیل می شود و در عمل نیز تمام مسلمانانی را که حاضر نشوند تحت فرمان آنها قرار بگیرند، تکفیر می‌کنند و خونشان را می‌ریزند. دراین زمینه، فرقی میان شیعه و سنی برای آنها وجود ندارد و این حکم را درباره تمام پیروان مذاهب اسلامی جاری و عملی می‌کنند کما اینکه در پنجشیر چنین کردند و بسیاری از مسلمانان اهل سنت را بدون اینکه در جنگ شرکت کرده باشند به خاک و خون کشیدند و اموالشان را نیز غارت کردند.

مولوی حبیب‌الله حسام، با علم و اطلاع از ماهیت تکفیری تروریستی طالبان، علیه این گروه اعلام جهاد کرد و این نکته را هم مورد تأکید قرار داد که هرکس با این گروه وارد جهاد شود و در این پیکار کشته شود، شهید محسوب خواهد شد. خود مولوی حسام نیز تاکنون سه بار توسط طالبان ترور شده و از ناحیه یک چشم و یک گوش معلول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.