• انتشار: 1 فوریه 2020
  • ساعت: 01:54
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41303
پرینت

محب: وضعیت امنیتی شمال قابل قبول نیست

فرمانده ۲۱۷ قول اردوی پامیر به مشاور امنیت ملی و هیات همراه اش در رابطه به وضعیت امنیتی، دست‌آوردها و مشکلات معلومات داد و گفت، نیروهای امنیتی و دفاعی توانسته اند ولسوالی‌های وردوج، یمگان، دهنه غوری و درقد را دوباره از طالبان مسلح پس بگیرند.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان، در سفری به شمال افغانستان، گفت وضعیت امنیتی شمال پذیرفتنی نیست و مسوولان باید از قرارگاه‌های‌شان بیرون شوند.

آقای محب اواسط هفته گذشته به ولایت بلخ رفت و سپس از ولایات جوزجان، سرپل، فاریاب، کندز و تخار دیدن کرد.

او در سفرش به کندز با مسوولان محلی دربارۀ تأمین امنیت به رأی‌زنی پرداخت.

فرمانده ۲۱۷ قول اردوی پامیر به مشاور امنیت ملی و هیات همراه اش در رابطه به وضعیت امنیتی، دست‌آوردها و مشکلات معلومات داد و گفت، نیروهای امنیتی و دفاعی توانسته اند ولسوالی‌های وردوج، یمگان، دهنه غوری و درقد را دوباره از طالبان مسلح پس بگیرند.

وی افزود، تمام توجه به این است تا مخالفین مسلح در مراکز شان از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی مورد هدف قرار گیرند و از حالت دفاعی کاملاً به حالت تهاجمی وارد گردند.

مسوولین کندز گفتند که فعالیت‌های‌شان را در برابر زورگویان، غاصبین و جرایم جنایی در شهر تسریع بخشیده و در این راستا به دست‌آوردهای خوبی نایل آمده اند.

رییس شورای ولایتی کندز در این جلسه اظهار داشت، جنگ‌ در کندز سبب شده تا تاسیسات عام‌المنفعه تخریب گردد و نیاز است برای احیای دوباره این تاسیسات و بهبود حکومتداری خوب، اداره محلی کندز و مرکز توجه بیشتر نمایند.

عبدالجبار نعیمی والی کندز گفت که طالبان به ضد مردم فعالیت نموده و زندگی عادی را به چالش مواجه ساخته اند. وی علاوه کرد که طالبان مردم محل را برخلاف سنت‌های فرهنگی و افغانی سرکوب می‌کنند و مردم توقع دارند که نهادهای امنیتی و دفاعی کشور آن‌ها را از شر طالبان رها سازند.

حمدالله محب مشاور امنتیت ملی خطاب به مقامات ملکی و امنیتی بیان داشت، وضعیت کنونی امنیتی به هیچ وجه قابل قبول نبوده، مقامات محلی و نظامی با درک مسوولیت، وظایف شان را به درستی انجام دهند.

وی از مسوولان خواست تا میان‌شان هماهنگی‌ را بیشتر نموده، با شورای ولایتی مشترکاً کار کنند، با علما، بزرگان و متنفذین مشورت و هماهنگی‌ها را بیشتر از پیش ساخته، از قرارگاه‌های خود خارج‌شده و دشمن را در مخفیگاه‌ها و مناطق‌شان نابود کنند.

مشاور امنیت ملی یادآوری کرد که نابود کردن دشمن در یک جغرافیای مثل کندز کار سختی نیست چون که هم امکانات بیشتر است و هم مردم از حضور طالبان به تنگ آمده اند بناً باید هر چه زودتر دشمن سرکوب گردد

وی اظهارداشت که اداره مرکزی هر گونه مشکلات اداره محلی را حل می‌سازد ولی وضعیت باید هر چه زودتر تغییر کرده ویک محیط امن برای مردم فراهم گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.