• انتشار: 15 نوامبر 2018
  • ساعت: 12:55
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30496
پرینت

محاصره مقر ولسوالی مالستان درهم شکست

محاصره طالبان مسلح در ولسوالی مالستان پس از رسیدن نیرو های کمکی در هم شکسته و اوضاع امنیتی در ولسوالی جاغوری هم رو به بهبود است و طالبان در حال فرار.

به گزارش رها، محاصره مقر ولسوالی مالستان توسط طالبان مسلح پس از رسیدن نیرو های کمکی در هم شکسته و آنان در حال عقب نشینی اند.
امان الله کامران عضو شورای ولایتی غزنی گفته است که دیروز طالبان به ۲ کیلومتری ولسوالی مالستان رسیده بودند و این ولسوالی را محاصره کرده بودند که با رسیدن نیروهای امنیتی محاصره شان در هم شکسته و اکنون در حال عقب نشینی اند.
او همچنان افزود که اوضاع امنیتی در ولسوالی جاغوری هم رو به بهبود است و نیروهای کمکی عملیات شان را شروع کرده اند و طالبان پا به فرار گذاشته اند.
بر اساس گفته های این عضو شورای ولایتی، با آن که اوضاع در حال حاضر آرام است و بیجا شده گان در حال بازگشت به خانه و کاشانه شان اند؛ اما تهدیدات هنوز هم وجود دارد.
وی تصریح کرد که همین اکنون کنترول ۱۰ ولسوالی غزنی به دست طالبان است و ۵ ولسوالی دیگر در محاصره این گروه می باشد.
گفتنی است که طالبان مسلح از حدود ۱۰روز قبل حملات تهاجمی شان را بر امن ترین ولسوالی های غزنی (جاغوری و مالستان) آغاز کردند و شمار زیادی از ساکنان این ولسوالی ها مجبور به ترک خانه های شان شدند و همچنان تلفات سنگین مالی و جانی را متحمل شدند.
این در حالی است که طالبان مسلح دیشب حملات شان را برپایگاه های کمربند امنیتی شهر غزنی شدت بخشیدند و مقر ولسوالی واغز را به محاصره در آوردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.