• انتشار: 16 دسامبر 2018
  • ساعت: 20:08
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 30966
پرینت
دادگاه عالی پاکستان

مجوز فعالیت جنرال راحیل شریف در عربستان باید لغو شود

دادگاه عالی پاکستان ضمن غیر قانونی خواندن صدور مجوز فعالیت در خارج از کشور برای جنرال «راحیل شریف» فرمانده سابق ارتش این کشور و فرمانده کنونی ائتلاف سعودی، خواستار ابطال آن شد.

به گزارش رها، دادگاه عالی پاکستان با اعتراض به صدور غیرقانونی مجوز فعالیت در خارج از کشور برای «راحیل شریف» فرمانده سابق ستاد ارتش این کشور و فرمانده کنونی ائتلاف سعودی از دولت خواست آن را لغو کند.

دستگاه قضایی پاکستان به دولت این کشور یک ماه فرصت داده است تا در مورد فعالیت وی تصمیم بگیرد و اگر تا یک ماه دولت پاکستان پاسخی به دادگاه عالی این کشور ندهد مجوز فعالیت راحیل شریف باطل خواهد شد.

دادگاه عالی پاکستان تصریح کرد: مجوز فعالیت خارج از کشور برای راحیل شریف در ستاد عالی فرماندهی ارتش صادر شده و این غیر قانونی است، اینگونه مجوزها باید توسط دولت مرکزی صادر شود.

علاوه بر این دادگاه عالی پاکستان از دولت خواست تمام مسئولینی دو تابعیتی را از کار برکنار کند.

به این ترتیب دولت عمران خان برخی مهره های خود که تابعیت دوگانه دارند را از دست می دهد و فقط افرادی که صرفا تابعیت پاکستان را دارند می‌توانند در پست‌های دولتی فعالیت داشته باشند.

گفتنی است: مجوز فرماندهی راحیل شریف بر ائتلاف سعودی علیرغم مخالفت صریح پارلمان پاکستان توسط دولت حزب مسلم لیگ شاخه نوزا شریف صادر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.