• انتشار: 5 ژانویه 2019
  • ساعت: 18:06
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 31379
پرینت
با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

مجهزترین پالایشگاه نفت در هرات به بهره برداری می‌رسد!

پالایشگاه نفت انصار، به عنوان مجهزترین پالایشگاه نفت در ولایت هرات، با هزینه‌ نزدیک به ۱۵ میلیون دالر امریکایی، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در یک‌صد جریب زمین در حال ساخت می‌باشد و قرار است بزودی به بهره‌برداری سپرده شود.

به گزارش رها، محی الدین نوری معاون و سرپرست مقام ولایت هرات، در جریان بازدید از این پالایشگاه نفت، خواهان توجه به کیفیت مواد نفتی تولیدی شد.

سرپرست مقام ولایت هرات افزود که رعایت استاندردهای بین‌المللی در راستای پالایش و تولید مواد نفت و استفاده از مواد خام با کیفیت، ضمن تضمین کیفیت تولیدات پالایشگاه، تضمین کننده حفظ محیط زیست خواهد بود.

آقای نوری گفت:” بر تولیدات این پالایشگاه با جدیت نظارت می‌کنیم تا ضمن تولید مواد باکیفیت از تخریب احتمالی محیط زیست نیز جلوگیری شود.”

سرپرست مقام ولایت هرات، ابراز امیدواری کرد، تا با آغاز بکار رسمی این پالایشگاه، بخش زیادی از واردات مواد نفتی کاهش یابد.

در همین حال، نوید احمد وفا رئیس اتحادیه‌ مواد نفتی هرات، خواهان توجه به کیفیت مواد نفتی تولیدی این پالایشگاه شد.

همچنان محمد آصف علیزایی رئیس مواد نفتی ولایت هرات، نیز از سرمایه‌گذاری در عرصه‌ای تصفیه و تولید مواد نفتی استقبال نموده و آرزو برد تا با بهره‌برداری کامل این پالایشگاه، بخش قابل ملاحظه‌ای از نیازمندی بازار هرات به مواد نفتی تأمین گردد.

از سویی هم، مسئولان این پالایشگاه می‌گویند که مجهزترین دستگاه‌ها و امکانات مورد نیاز این پالایشگاه را از کشورهای معتبر جهان وارد و نصب نموده اند.

به گفته آنان، مواد اولیه مورد نیاز تولید دیزل، پطرول و نفت بصورت نیمه خام از کشورهای منطقه وارد و توسط دستگاه‌های پیشرفته تصفیه و به بازار عرضه می‌شود.

گفتنی است که پالایشگاه نفت انصار، سومین پالایشگاه نفت در سطح هرات می‌باشد که در حال حاضر به فعالیت آزمایشی خویش آغاز کرده است.

در این پالایشگاه، در حال حاضر زمینه‌ی کار دایم برای ۸۰ نفر مهیا شده و قرار است این رقم به ۳۰۰ نفر افزایش پیدا کند.

ظرفیت تولید مواد نفتی در این کارخانه روزانه ۴۵۰ تُن می‌باشد که در صورت تأمین مواد خام اولیه‌ای آن، نیازمندی بازار هرات را برطرف می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.