• انتشار: 6 ژانویه 2016
  • ساعت: 13:37
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5848
پرینت

مجلس، هیئتی را برای بررسی ادعاهای ظاهر قدیر به مشرقی می فرستد

مجلس نمایندگان هیئتی را به منظور بررسی ادعاهای ظاهر قدیر، معاون اول مجلس نمایندگان به ولایت های مشرقی می فرستد.

عبدالروف ابراهیمی، رئیس مجلس امروز چهارشنبه به دارالانشای مجلس گفت که سهولت ها را برای اعزام این هیئت فراهم کند تا از نزدیک با مردم این ولایت گفتگو صورت گیرد.

ظاهر قدیر، معاون اول مجلس و نماینده ولایت ننگرهار از چند ماه پیش بدین سو مدعی است که نهادهای امنیتی کشور گروه تروریستی داعش را حمایت و تمویل می کند.

آقای قدیر گفته بود که در برخی از ولسوالی های ولایت ننگرهار هلیکوپترهایی به بهانه های مختلف فرو می آیند و تروریستان را جا به جا می کنند.

احمد بهزاد، از اعضای این مجلس گفت که سخنانی که از تریبون شورا نشر می شود، باعث می شود، کشورهایی که منافع خود را با حضور داعش در خطر ببینند، وارد عمل شوند.

آقای بهزاد به ادعاهای که اخیرآ از رسانه به نقل از نماینده خاص روسیه در امور افغانستان مبنی بر حمایت طالبان برای مبارزه با داعش صورت گرفته بود، اشاره کرد.

وی اضافه کرد، وقتی دولتی منافع خود را از حضور یک گروه تروریستی در خطر ببیند، برای نابودی این گروه؛ یک گروه دیگر را حمایت خواهند کرد.

اخیرا، برخی از رسانه ها گزارشی را منتشر کردند که ضمیر کابلوف، نماینده روسیه در امور افغانستان، گفته است که برای سرکوب کردن داعش، با گروه طالبان وارد گفتگو خواهند شد.

سفیر روسیه در کابل بعدآ نشر این گزارش را تحریف شده گفت.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *