• انتشار: 24 دسامبر 2019
  • ساعت: 10:05
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40169
پرینت

مجلس نمایندگان: ۳۰۰ رأی تقلبی بر مردم تحمیل شده است

اعضای مجلس نمایندگان از کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌خواهند آرای غیرقانونی را از سیستم خارج کند.

شماری از اعضای مجلس نمایندگان در واکنش به اعلام نتایج ابتدایی انتخابات می‌گویند، کمیسیون انتخابات در تبانی با یک دستۀ انتخاباتی مشخص ۳۰۰ هزار رأی خارج از زمان را وارد سیستم مرکزی کرده و این کار خوش خدمتی به شخص و تیم انتخاباتی خاصی است.

در نشست عمومی روز گذشته مجلس نمایندگان، شماری از اعضای مجلس اعلام نتایج ابتدایی انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات را خلاف طرزالعمل‌های قانونی انتخابات می‌دانند و اعضای این کمیسیون را متقلب می‌خوانند.

به گفتۀ آنان، شامل‌کردن آرای خارج از زمان در سیستم مرکزی اعتبار قانونی ندارد و این امر نشان می‌دهد که کمیسیون انتخابات در تبانی با دستۀ انتخاباتی مشخص، در پی آن است تا  300 هزار رأی غیرقانونی را بر مردم تحمیل کند.

اعضای مجلس نمایندگان از کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌خواهند آرای غیرقانونی را از سیستم خارج کند.

اما نادرخان کتوازی، از دیگر اعضای مجلس نمایندگان می‌گوید، تا زمانی که کمیسیون شکایات انتخاباتی کمیسیون مستقل انتخابات را متهم به تقلب نکند، کسی حق واردکردن این اتهام را ندارد.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نمایندگان می‌گوید، کمیسیون شکایات انتخاباتی باید مطابق قانون شکایت‌های نامزدان معترض را بررسی کند.

نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری دو روز پیش از سوی کمیسیون انتخابات اعلام شد، اما دستۀ انتخاباتی ثبات‌وهم‌گرایی به رهبری عبدالله و عبدالله و شماری از تیم‌های انتخاباتی دیگر این نتایج را نپذیرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.