• انتشار: 28 سپتامبر 2020
  • ساعت: 19:35
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49073
پرینت

مجلس نمایندگان: شورای امنیت ملی صلاحیت های وزارت های دفاع و داخله را سلب کرده است

شماری از اعضای مجلس نمایندگان کشور امروز دوشنبه، هفتم میزان، در جلسۀ علنی این مجلس با انتقاد از عمل‌کرد شورای امنیت ملی کشور گفتند که شورای امنیت، صلاحیت‌ کاری وزارت داخله و دفاع را سلب کرده و عملاً در کارهای این دو وزارت مداخله می‌کند.

اعضای مجلس نمایندگان کشور، با انتقاد از عمل‌کرد شورای امنیت ملی می‌گویند که این اداره تبدیل به قدرت دوم در کشور شده است. به گفتۀ آنان، شورای امنیت ملی خلاف قانون ایجاد شده است و مسئولان کلیدی این اداره دانش مسلکی ندارند.

شماری از اعضای مجلس نمایندگان کشور امروز دوشنبه، هفتم میزان، در جلسۀ علنی این مجلس با انتقاد از عمل‌کرد شورای امنیت ملی کشور گفتند که شورای امنیت، صلاحیت‌ کاری وزارت داخله و دفاع را سلب کرده و عملاً در کارهای این دو وزارت مداخله می‌کند.

اعضای مجلس نمایندگان می‌گویند که وظیفۀ شورای امنیت، بررسی وضعیت امنیتی کشور است.

به گفتۀ آنان، این شورا در عزل و نصب آمران حوزه‌ها و فرماندهان پولیس به جای وزارت داخله و دفاع تصمیم می‌گیرد.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نمایندگان در پیوند به عزل و نصب کارمندان در وزارت‌های دفاع و داخله از سوی شورای امنیت ملی، به کمیسیون‌های امنیت داخلی و دفاعی مجلس دستور داد تا در این مورد جلسۀ فوق‌العاده برگزار کنند.

اعضای مجلس نمایندگان در جلسۀ علنی این مجلس گفتند که تشکیلات حکومت فراقانونی است و ریاست جمهوری در غیبت مجلس نمایندگان فرمان صادر می‌کند.

به گفتۀ آنان، اداره‌هایی که با فرمان رئیس‌جمهور و بدون رأی مجلس نمایند‌گان ایجاد شده‌اند، منبع فساد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.