• انتشار: 13 جولای 2020
  • ساعت: 23:37
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45712
پرینت

مجلس نمایندگان دو فرمان تقنینی غنی را رد کرد

محمدعارف رحمانی، عضو مجلس نمایندگان نیز در تویتی، دلیل رد این دو فرمان تقنینی رییس‌جمهوری را مخالفت این فرمان‌ها با قانون اساسی خوانده است.

اعضای مجلس نمایندگان در نشست امروز (دوشنبه، ۲۳ سرطان) این مجلس دو فرمان تقنینی رییس‌جمهور اشرف غنی در مورد ایجاد اداره‌ی تنظیم امور نفت و گاز و ایجاد اداره‌ی ملی امتحانات را با اکثریت آرا رد کردند.

در اعلامیه‌ی دفتر میررحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان آمده است که این فرمان‌ها پس از بحث‌های دوامدار در کمیسیون‌های دایمی و جلسات مشترک، توسط توریالی لونگ معاون و عبدالرحیم علی یار عضو کمیسیون عدلی و قضایی به مجلس ارایه شد.

به نقل از اعلامیه، اعضای مجلس نمایندگان با اکثریت آرا دو فرمان تقنینی یادشده را رد و ایجاد هر گونه اداره‌ی مستقل را از صلاحیت‌های اختصاصی این مجلس دانسته‌اند. آنها همچنان گفته‌اند که حکومت نمی‌تواند با صدور فرمان‌ها «صلاحیت‌های خانه‌ی ملت» را سلب کند.

در همین حال، محمدعارف رحمانی، عضو مجلس نمایندگان نیز در تویتی، دلیل رد این دو فرمان تقنینی رییس‌جمهوری را مخالفت این فرمان‌ها با قانون اساسی خوانده است.

فرمان تقنینی شماره ۵۲ رییس‌جمهور اشرف غنی در مورد ایجاد اداره تنظیم امور نفت و گاز و فرمان شماره ۴۹ آقای غنی در مورد ایجاد اداره ملی امتحانات در تابستان سال ۱۳۹۷ خورشیدی صادر شده بود.

با رد این دو فرمان تقنینی، اداره تنظیم امور نفت و گاز و اداره ملی امتحانات مثل گذشته در چوکات وزارت‌های صنعت و تجارت و تحصیلات عالی فعالیت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.