• انتشار: 5 آوریل 2021
  • ساعت: 13:22
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 56281
پرینت

مجلس نمایندگان: ادامه کار سرپرست ها فساد را بیشتر گسترش می دهد

میررحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان کشور گفت ادامه‌ی کار سرپرست‌وزیران زمینه‌ساز گسترش فساد اداری است و به شفافیت و پاسخ‌دهی صدمه می‌زند.

آقای رحمانی در جلسه‌ی عمومی امروز (دوشنبه، ۱۶ حمل) مجلس نمایندگان همچنان افزود ادامه‌ی کار سرپرست‌وزیران غیرقابل قبول و خلاف اصول حکومت‌داری است.

رحمانی از حکومت خواست به عُرف سرپرستی خاتمه داده و به قانون احترام بگذارد. او در عین حال از حکومت خواست که نامزدوزیران تازه را برای گرفتن رأی اعتماد به مجلس نمایندگان معرفی کند.

این درحالی است که درحال حاضر وزارت‌های صحت عامه، امور داخله، امور زنان، معارف، انکشاف دهات، اطلاعات و فرهنگ و وزارت مالیه از سوی سرپرستان اداره می‌شود. افزون بر این، بانک مرکزی افغانستان و دادستانی کل نیز از سوی سرپرستان اداره می‌شود.

از سوی هم، شماری از نمایندگان مجلس در جلسه‌ی امروز به «عزل و نصب‌های سلیقه ای و تغییر ساختار» در وزارت صحت عامه اشاره کردند و خواستار جلوگیری از اقدامات غیرقانونی در این وزارت شدند.

رییس مجلس نمایندگان در جمع‌بندی جلسه گفت «عزل و نصب‌های سلیقه ای و تغییر ساختار» وزارت صحت خلاف قانون و ارزش‌های امور صحی است. آقای رحمانی خواستار بررسی این موضوع از سوی کمیسیون مربوطه‌ی مجلس نمایندگان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.