• انتشار: 14 اکتبر 2019
  • ساعت: 08:56
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 38630
پرینت
در واکنش به پایین کشیدن بیرق افغانستان از سوی پلیس پاکستان

مجلس سنا خواستار احضار سفیر پاکستان در کابل شد

مجلس سنا در واکنش به حمله پلیس پاکستان به ساختمان مربوط به بانک مرکزی افغانستان در پیشاور و پایین کشیدن بیرق افغانستان خواستار احضار سفیر پاکستان در کابل شد.

 به تازگی پلیس پاکستان در شهر پشاور به یک ساختمان مربوط بانک مرکزی افغانستان یورش برده و بیرق افغانستان را از روی آن به پایین کشیده است. این مساله واکنش تند مردم و دولت افغانستان را بر انگیخته است.

هرچند سفارت افغانستان در اسلام آباد در اعتراض به این مساله قونسولگری افغانستان در پیشاور را مسدود کرد؛ اما شماری از سناتوران در نشست روز یک‌شنبه(۲۱ میزان) مجلس سنا تاکید کردند اقدام سفارت افغانستان در اسلام آباد کافی نیست و حکومت به ویژه وزارت خارجه باید سفیر پاکستان را احضار کند.

فضل‌هادی مسلم یار رییس مجلس تاکید کرد پایین آوردن بیرق افغانستان از فراز یک ساختمانی که در مالکیت بانک مرکزی افغانستان در پیشاور بوده، تجاوز و بی احترامی به مردم و دولت افغانستان است و حکومت باید نسبت به این مساله برخورد شدیدی داشته باشد.

آقای مسلم‌یار تاکید ورزید ارگ ریاست جمهوری باید از طرق دیپلماتیک نسبت به این مساله واکنش جدی نشان دهد و اگر بازهم نتیجه نداد باید عمل باالمثل انجام داده و دارایی های مربوط به پاکستان را در افغانستان مصادره کند.

او تاکید کرد ساختمانی که پلیس پاکستان بیرق افغانستان را از فراز آن با بی احترامی پایین کرده، بیش از صد سال در مالکیت بانک ملی افغانستان بوده است.

گفتنی است ساختمان مربوط به بانک مرکزی افغانستان در پیشاور بنا بر ادعای یک شهروند پاکستان مورد دعوی قرار گرفته و محکمه پاکستان به نفع تبه این کشور حکم صادر کرده است.

برخی از سناتوران دیگر نیز این اقدام پاکستان را خلاف اصول و موازن بین المللی خوانده و تاکید کردند دولت افغانستان باید از طریق مراجع بین المللی این مساله را پیگیری کند.

سناتورا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.