• انتشار: 22 سپتامبر 2019
  • ساعت: 17:51
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37938
پرینت
به دلیل سرگرم بودن سناتوران به کمپاین های انتخاباتی

مجلس سنا تا بعد از انتخابات تعطیل شد

مجلس سنا به دلیل مصروفیت سناتوران در کمپاین‌های انتخاباتی از امروز یک‌شنبه تا پس از برگزاری انتخابات، تعطیل شد.

بر اساس روال عادی قرار بود امروز یک‌شنبه (۳۱ سنبله) نشست عمومی مجلس سنا برگزار شود؛ اما دروازه‌های تالار این مجلس مسدود بود.

برخی سناتوران می‌گویند نشست‌های عمومی مجلس سنا به دلیل عدم تکمیل نصاب و مصروفیت سناتوران در کمپاین‌های انتخاباتی تعطیل شده است.

محی‌الدین منصف یک عضو سنا گفت نشست عمومی امروز مجلس سنا به دلیل کمبود نصاب تدویر نشده؛ ولی سناتوران در کمیسیون‌ها کار می‌کنند.

اما؛ نبیه مصطفی‌زاده دیگر عضو این مجلس گفت اکثر سناتوران در آستانه برگزاری انتخابات مصروف کمپاین به نفع نامزدان مورد نظر خودشان هستند و به همین دلیل در مجلس سنا حاضر نمی‌شوند.

خانم مصطفی‌زاده افزود عدم شرکت سناتوران در جلسات عمومی مجلس سنا به منظور شرکت در برنامه‌های کمپاینی نامزدان در واقع اولویت ندادن به کارهای قانونی رسیدگی به مشکلات مردم است.

به گفته او، سناتوران به عنوان نمایندگان مردم افغانستان نباید در شرایط حساس کنونی برنامه‌های کمپاینی شان را به حضور در مجلس سنا اولویت می‌دادند؛ زیرا شرایط کنونی کشور حساس است و مردم با مشکلات زیادی مواجه‌اند و باید حد اقل صدای مردم از خانه ملت بلند می‌شد.

این در حالی است که مجلس نمایندگان نیز در این روزها با مشکل کمبود نصاب مواجه است و اکثر نمایندگان در نشست‌های عمومی و کمیسیون‌های آن حاضر نمی‌شوند.

اما؛ نمایندگان منتقد می‌گویند نمایندگان با عدم حضور در نشست‌های مجلسین شورای ملی مرتکیب خیانت ملی می‌شوند؛ زیرا بر بنیاد اصول، نمایندگان حق ندارند با غیرحاضری غیر موجه مجلس را با رکود مواجه کند.

با آنکه تنها در بخش قانون‌گذاری بیش از صد قانون در دستور کار مجلس قرار دارد؛ اما به دلیل عدم مسوولیت پذیری نمایندگان از شش ماه گذشته تا هنوز هیچ قانونی تصویب نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.