• انتشار: 19 سپتامبر 2015
  • ساعت: 17:29
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 2769
پرینت

مجلس، بعد از عید قربان وزرای کم کار و دو تابعیتی را استیضاح می کند

مجلس نمایندگان در صدد است، وزیرانی که طی مدت وزارت شان به درستی کار نکرده اند و یا تابعیت دوگانه دارند را استیضاح کند.

برخی از اعضای مجلس در نشست امروز (شنبه) خود از کارکردهای وزیران حکومت وحدت ملی ابراز نگرانی کردند و تصمیم گرفتند که بعد از عید قربان برخی از وزیران را استیضاح کنند.

مجلسی ها می گویند ناکارامدی وزرای کابینه و داشتن تابعیت کشورهای خارجی، مجلس نمایندگان را سخت خشمگین کرده است که چرا این وزرا به نمایندگان مردم دروغ گفته اند.

منورشاه بهادری، عضو مجلس نمایندگان در نشست امروز مجلس گفت که برخی از وزرا تمامی کارمندان وزارت شان را خانوادگی و شخصی کرده اند.

آقای بهادری از همکاران خود در مجلس خواست که این وزیران را استیضاح کنند.

فوزیه کوفی، عضو دیگر مجلس نمایندگان نیز می گوید، عملکردهای اکثریت وزرا را قابل قبول نیست.

این انتقادهای شدید در حالی صورت می گیرد که قرار بود امروز سلامت عظیمی وزیر مبارزه با موادمخدر، فیروزالدین فیروز وزیرصحت عامه و بازمحمد احمدی معین مبارزه با موادمخدر وزارت امور داخله مورد استجواب قرار بگیرند اما تنها خانم عظیمی در نشست عمومی مجلس حضور یافت.

از همین رو؛ اعضای مجلس نمایندگان به این موضوع انتقاد کرده و خواستار استیضاح این وزرا شده اند.

عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان از تمامی نمایندگان مردم در مجلس خواست بدون هرگونه تبعیض نژادی و قومی، از اعمال وزارت خانه ها نظارت کنند تا آنانی که کار نکرده اند، استیضاح شوند.

مجلس نمایندگان قرار است بعد از عید سعید قربان، برای آن عده از وزرایی که توانایی کار را نداشته اند و یاهم تابعیت دوگانه دارند، استیضاح و سلب صلاحیت کنند.

گفتنی است که مجلس نمایندگان می خواست قبل از تعطیلات تابستانی خود برخی از وزیران –وزیر امور داخله- را مورد استیضاح قرار دهد که این امر با تعطیلات تابستانی مواجه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.