• انتشار: 7 ژانویه 2020
  • ساعت: 13:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40621
پرینت

مجلس ایران طرح سه فوریتی انتقام سخت را تصویب کرد

قانونگذاران ایرانی در اقدامی متقابل در برابر ایالات متحده امریکا، با اتفاق آرای همه نمایندگان مجلس، کلیات طرح سه فوریتی «انتقام سخت» را تصویب کردند.

طرح سه فوریتی اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر ایالات متحده امریکا و تروریست خواندن سپاه پاسداران ایران توسط واشنگتن در نشست علنی امروز پارلمان آن کشور مورد بررسی قرار گرفت.
نهایتاً نمایندگان پس از رای مثبت به سه فوریت طرح، کلیات را نیز به اتفاق آراء همه نمایندگان مجلس و با حضور ۲۳۳ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رساندند.
بر بنیاد ماده اول این طرح، قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده امریکا مصوب ۳/۲/۹۸، «عبارت کلیه اعضای پنتاگون و شرکت‌ها و مؤسسات وابسته و فرماندهان و آمران شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی»، قبل از عبارت «فرماندهی مرکزی امریکا (سنت کام)، نیروها و سازمان‌ها و یا نهادهای تحت اختیار این فرماندهی اضافه می‌شود.
در این طرح، دولت ایران موظف شده است جهت تقویت بنیه دفاعی نیروی قدس سپاه پاسداران مبلغ ۲۰۰ میلیون یورو از طریق صندوق توسعه ملی در اختیار این نیرو قرار دهد.
پس از شهادت قاسم سلیمانی از سوی نیروهای امریکایی در بغداد، تهران بر «انتقام سخت» تاکید کرده و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه این کشور نیز گفته که انتقام در جایی گرفته خواهد شد که امریکا بیشترین درد را احساس کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.