سیاستِتیتر یک

مجاهد: فیض الله جلال بخاطر تحریک مردم علیه نظام طالبان بازداشت شده است

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان می گوید که فیض الله جلال استاد دانشگاه به دلیل تحریک مردم علیه نظام امارت اسلامی طالبان بازداشت شده است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در صفحه توئیترش روز شنبه (۱۸ جدی) با بازنشر چندین پست از صفحه توئیتر استاد فیض الله جلال که در انتقاد تند از طالبان می باشد، نوشت که فیض الله جلال به دلیل تحریک مردم علیه نظام امارت اسلامی بازداشت شده است.

وی نوشته است: «یک انسان متعصب به نام جلال بخاطر توضیحات چرندیات خود در رسانه های اجتماعی گرفتار شده است، که مردم را علیه نظام تحریک می نمود و با آبروی مردم بازی می کرد.»

ذبیح الله مجاهد علاوه کرده است که امارت اسلامی با بازداشت فیض الله جلال درس عبرتی به دیگران داده است که با عناوین «استاد» و «دانشمند» دیگر یاوه نگویند.

لازم به ذکر است که فیض الله جلال استاد دانشگاه و معین اسبق امور علمی در وزارت تحصیلات عالی در نظام پیشین امروز (شنبه ۱۸ جدی) توسط افراد مسلح طالبان از منزلش واقع در منطقه مکروریان شهر کابل لت و کوب و سپس بازداشت شد.

استاد فیض الله جلال چندی پیش در یک مناظره تلویزیونی با داکتر محمد نعیم سخنگوی طالبان در دوحه به شدت از رویکرد و سیاست های طالبان انتقاد کرد.

او همچنین در این برنامه داکتر نعیم را «گوساله» خطاب نمود.

همچنین برخی گزارش های تایید نشده نیز وجود دارد که صفحه توئیتر استاد فیض الله جلال که ذبیح الله مجاهد چندین پست او را بازنشر کرده جعلی است و متعلق به فیض الله جلال نمی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا