اجتماعیِتیتر یک

مجاهد: فعالیت نهاد حامی رسانه ها که سران آن از کشور فرار کرده اند مناسب نمی باشد

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در واکنش به گزارش ها درباره منع برگزاری نشست خبری فدراسیون ژورنالیستان افغانستان از سوی امارت اسلامی گفته است که فعالیت این نهاد که سران آن از کشور فرار کرده اند مناسب نمی باشد.

لازم به ذکر است که روز چهارشنبه ۶ دلو فدراسیون ژورنالیستان افغانستان در نظر داشت تا یک کنفرانس خبری را در شهر کابل با محوریت بررسی اوضاع خبرنگاران و رسانه های افغانستان برگزار کند، که اما نیروهای امارت اسلامی مانع از برگزاری این نشست خبری شدند.

مسئولان این فدراسیون اعلام کردند با وجودی که شماری از نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی در محل برگزاری کنفرانس جمع شده بودند، اما طالبان مانع برگزاری آن شده و اعلام کردند که این نوع نشست ها باید از قبل با هماهنگی امارت اسلامی برگزار گردد.

این اقدام، واکنش بسیاری از رسانه ها و نهادهای بین المللی را به دنبال داشت که از طالبان خواستند از سرکوب رسانه ها خودداری کند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اما امروز (جمعه ۸ دلو) در توییتی با عنوان «وضاحت» نوشته است: «در حالیکه هم اکنون یک نهاد حامی رسانه ها در افغانستان فعالیت دارد، نیازی به فدراسیون دیگری که بیشتر اعضای آن سال ها از فعالیت دست کشیده اند و یا از افغانستان فرار کرده اند، مناسب نمی باشد و سبب رقابت ناسالم میان رسانه ها می گردد.»

وی افزوده است که اگر رسانه ها به دنبال فعالیت عادی رسانه ای می باشند، باید جوازهای شان را تمدید کرده، مالیات گذشته شان پرداخت نمایند و در چارچوب قوانین رسانه ای در یک فضای سالم و واقعی فعالیت نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا