امنیت و جرایمِتیتر یک

مجاهد: حکم اعدام چهار جوان قندوزی متهم به قتل واکسیناتوران هنوز صادر نشده است

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در واکنش به نشر گزارش ها در خصوص اعدام قریب الوقوع چهار جوان قندوزی به اتهام قتل واکسیناتوران فلج اطفال در قندوز، گفته است که حکم اعدام آنها هنوز صادر نشده است.

آقای مجاهد در صحبت با بی بی سی فارسی گفته است که این قضیه همچنان تحت بررسی است و صدور حکم اعدام مستلزم دقت و تثبیت دقیق است که پس از جمع آوری مدارک و شواهد کافی در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.

گفتنی است که پیش تر منابع مردمی از ولایت قندوز به رسانه ها گفتند که طالبان قصد دارند چهار جوان و نوجوان قندوزی را در یک محکمه صحرایی در میدان اصلی شهر قندوز به اتهام قتل واکسیناتوران فلج اطفال اعدام کنند.

مادر یکی از این جوانان بازداشت شده در یک فایل تصویری به رسانه ها گفت که طالبان از فرزند او تحت شکنجه اعتراف گرفته اند و او را وادار به پذیرفتن قتل واکسیناتوران کرده اند.

او ضمن بی گناه خواندن فرزندش، از جامعه جهانی و طالبان خواست که پسرش را رها سازند.

گفتنی است که اوایل ماه حوت سال جاری به دو تیم از واکسیناتوران فلج اطفال در ولایت قندوز حمله شد و هفت تن از آنان به قتل رسید. در حمله ای دیگر در ولایت تخار نیز یک تن از واکسیناتوران کشته شد.

طالبان پس از چند روز خبر از بازداشت چهار تن به اتهام قتل این واکسیناتوران خبر دادند و گفتند که این افراد به دستور جبهه مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود این ترورها را انجام داده اند.

جبهه مقاومت اما این موضوع را رد کرده است.

بیشتر بخوانید:

منابع: طالبان می خواهد نوجوانان متهم به قتل واکسیناتورها در قندوز را اعدام کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا