• انتشار: ۲۵ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۸:۵۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 65910
پرینت

متقی: مسدودسازی پول افغانستان توسط آمریکا برخلاف قوانین بین المللی است

سرپرست وزارت خارجه طالبان می گوید که مسدودسازی ذخایر نقدی افغانستان توسط آمریکا بر خلاف قوانین بین المللی و حقوق بشری است.

امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان در صحبت با آناتولی ترکیه گفته است که مسدودسازی ذخایر افغانستان توسط آمریکا بر خلاف قوانین بین المللی و حقوق بشری است.

وی که در راس یک هیات از مقام های طالبان روز پنجشنبه به ترکیه رفته بود در دیدار با مقام های این کشور، به رسمیت شناختن دولت موقت طالبان و تدوام کمک های بین المللی به افغانستان را از مهم ترین عوامل بازسازی اقتصاد افغانستان عنوان کرد.

در دیداری که او با مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه داشت، دو طرف بر سر موضوع به رسمیت شناخته شدن طالبان و مسدود بودن دارایی افغانستان توسط آمریکا گفتگو کردند.

امیرخان متقی گفت مسدود کردن دارایی های افغانستان پس از سقوط دولت پیشین، ناقض قوانین بین المللی و حقوق بشری است.

او افزود که پول هایی که آمریکا مسدود کرده است در واقع توسط دولت های دیگر برای توسعه و ساخت افغانستان ارسال شده بودند.

سرپرست وزارت خارجه طالبان گفت: “سوال اصلی این است که چرا این پول ها باید مسدود شود؟ مردم افغانستان چکار کرده اند؟ از طرفی آمریکا و دیگر کشورها می گویند که حمایت های بشردوستانه باید به مردم افغانستان تداوم یابد و به حقوق انسانی افغان ها احترام گذاشته شود، اما از طرفی آنها مردم افغانستان را با ۴۰ میلیون نفر جمعیت بدون تامین نیازهای اساسی شان رها کرده اند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.