• انتشار: ۲۵ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۵:۲۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1740
پرینت
وزیر مبارزه با مواد مخدر:

مبارزه با مواد مخدر باید فراگیر و اجتماعی شود

سلامت عظیمی، وزیر مبارزه با مواد مخدر در نشست “هماهنگی رسانه ها در حمایت و گسترش مبارزه همگانی با مواد مخدر” گفت که باید مبارزه با مواد مخدر فراگیر و اجتماعی شود.

خانم عظیمی امروز (یکشنبه) در این نشست خاطر نشان کرد، در امر مبارزه با مواد مخدر رسانه ها نقش بارزی دارد و نمی توان نقش شان را نادید گرفت.

وی از تمامی از نهادهای رسانه ای و سایر نهادهای مردمی خواست که برای مبارزه با مواد مخدر یک بسیج عمومی تشکیل دهند.

وزارت مبارزه با مواد مخدر تصمیم دارد با همکاری وزارت های معارف، حج و اوقاف، اطلاعات و فرهنگ و رسانه های خصوصی بسیج همگانی را به منظور محو مصرف، کشت و قاچاق مواد راه اندازی کند.

محمد حنیف اسد بلخی، وزیر معارف در این نشست گفت که وزارت در عرصه مبارزه با مواد مخدر در نصاب تعلیمی برنامه هایی گنجانده است. تلویزیون تعلیمی معارف نیز برنامه های اموزشی در مورد ضررهای مواد مخدر دارد.

آقای بلخی تصریح کرد، وزارت معارف برای حفظ کانون خانواده ها با مواد مخدر مبارزه خواهد کرد و در این زمینه نقش رسانه های نیز بارز می باشد.

وی تعهد سپرد که برای مبارزه با مواد مخدر با نهادهای مربوط و مردم همکاری کند.

فیض محمد عثمانی، وزیر حج و اوقاف، در همین حال نیز تعهد سپرد که برای مبارزه با مواد مخدر از تمام امکانات وزارت استفاده کند.

آقای عثمانی افزود، وزارت حج و اوقاف برنامه ای برای ملا امامان مساجد داده است تا در خطبه های نمازهای جمعه برای مردم ایراد کنند.

در این نشست همه نهادهای دولتی، نقش رسانه ها را در تبلیغ برای محو و مصرف مواد مخدر بارز خوانند و رسانه ها خواستند که در این راستا با نهادهای امنیتی همکاری کنند.

رولا غنی، همسر رئیس جمهوری نیز تاکید کرد که نباید استفاده از مواد مخدر کانون گرم خانواده ها را بهم بزند.

خانم غنی اشاره کرد، یکی از علت های خشنونت علیه زنان و تجاوز جنسی به کودکان استفاده از مواد مخدر می باشد و این عمل شیرازه خانواده ها را از هم می پاشد.

خانم غنی تصریح کرد که ما نباید خاموش باشیم و همه اقشار جامعه باید در امر مبارزه با مواد مخدر سهم بگیرند.

در این نشست روی تبلیغات رسانه ها در آگاهی دهی مردم توجهی ویژه ای شده بود و همه نهاد دولتی از رسانه ها خواستند که در امر مبارزه با مواد مخدر به طور رضاکارانه فعالیت کنند.

مجیب خلوتگر، رئیس مرکز حمایت از رسانه های آزاد با انتقاد از کارکردهای دولت گفت که دولت در امر مبارزه با مواد مخدر با رسانه ها همکاری نمی کند.

آقای خلوتگر اشاره کرد که وقتی خبرنگاری در مورد کشت و قاچاق مواد مخدر گزارش تحقیقی نشر کند به جای حمایت از دولت مورد تهدید زورمندان قرار می گیرد.

وی دست داشتن برخی از مقام های امنیتی کشور در امر قاچاق را بزرگ ترین مشکل سد راه مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد.

این گفته در حالی از سوی مجیب خلوتگر ایراد می شود که چند روز پیش دادستانی کل برای مبارزه با مواد مخدر از دستگیری ۳۲ کارمند دولتی در قاچاق مواد مخدر خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.