• انتشار: 6 نوامبر 2015
  • ساعت: 20:51
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4075
پرینت
سخنگوی والی بامیان:

مبارزه با فساد اداری نیازمند بسیج همگانی است

مقام های محلی در ولایت بامیان در مرکز کشور می گویند که مبارزه با فساد اداری در این ولایت نیازمند بسیج همگانی است.

عبدالرحمن احمدی سخنگوی والی بامیان به خبرگزاری رها گفت که فساد اداری ابعاد گسترده و پیچیده ای دارد و مبارزه با آن نیازمند آن است تا شهروندان، فعالان مدنی و رسانه ها با اداره محلی همکاری کنند.

آقای احمدی می گوید با آنکه اداره محلی بامیان عزم قاطع برای مبارزه با فساد اداری در ادارات این ولایت دارد، اما به تنهایی قادر نیست با این پدیده چند زشت و چند بعدی مبارزه کند.

وجود فساد اداری در ادارات دولتی بامیان چیزی است که همواره اعتراضات گسترده باشندگان و فعالان مدنی این ولایت را بدنبال داشته است.

هرچند در سالهای گذشته کمیسیونی متشکل از ادارات مختلف دولتی از جمله ارگان های کشفی و امنیتی برای مبارزه با فساد اداری در بامیان و تحت پیگیرد قراردادن کسانی که آغشته به فساد هستند ایجاد شده، این کمیسیون اما با گذشت چندسال هیچ دستاورد قابل ملاحظه ای نداشته است.

والی جدید بامیان از نخستین روزهایی که با شعار مبارزه با فساد اداری و تقویت روند پاسخگویی و شفافیت وارد بامیان شد، تا اکنون که چهارماه از فعالیتش در سطح رهبری این ولایت می گذرد، بارها و در محافل مختلف، مبارزه با فساد اداری و برکناری کارمندان دولتی فاسد را از جمله اولویت های کاری اش خوانده است.

این شعارهای والی بامیان و بدنبال آن برکناری مسئولان ادارات صحت عامه، معارف و هفت سارنوال که متهم به دست داشتن در فساد گسترده اداری بودند، امیدواری هایی را در این زمینه بوجود آورده و نگاه ها را چه در محافل سیاسی و چه در اذهان عامه بخود جلب کرده و انتظار ها از این منظر را افزایش داده است.

با این حال سخنگوی والی بامیان می گوید، چنانچه  شهروندان، فعالان مدنی و رسانه ها در هماهنگی با اداره محلی به مبارزه با فساد برخیزند، بزودی این پدیده زشت در ادارات دولتی این ولایت ریشه کن خواهد شد.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.