• انتشار: ۳۰ حوت ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۰:۳۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 55553
پرینت
عید تبدیل ارض:

ما هم بخشی از زمین هستیم و باید در بهار زنده شویم

با توجه به آیات مبارکه قرآن کریم باید گفت ما نیز بخشی از همین زمین هستیم، این حکم بر ما هم جاریست و حق تخلف نداریم که هیچ بلکه قدرت تخلف را هم نداریم، البته دربخش تکوین وطبیعتمان.

آیا دگرگونی زمین جشن لازم دارد؟ به عبارت دیگر آیا زنده شدن ارض الله، زمین خدا را باید جشن بگیریم؟

در پاسخ به این سوالات بهتر است نگاهی به آیات مبارکه قران بیندازیم. قرآن کریم می فرماید:«هوالذی خلقکم من تراب، فاذا قضی امرا فانما یقول له کن فیکن( غافر۶۸).
یوم تبدل الأرض غیر الارض والسموات و برزوا للله الواحد القهار( ابراهیم ۴۸). وینزل من السماء ماء فیحی به الارض بعد موتها ان فی ذلک لایات لقوم یعقلون، یخرج الحی من المیت،،، ویحی الارض بعد موتها (روم۲۴). معانی این آیات مبارکه به صورت زیر می باشد:
۱) انسان از خاک خلق شده پس تمام خواص خاک را به همراه خود دارد
۲) هروقت که خدا نه تنها بر زمین که بلکه برکل عالم دستور دهد تخلف پذیر نخواهد بود، کسی قدرت نه گفتن را ندارد
۳) وقتی او به زمین دستور دهد که زنده شود و تغییر هم بکند
با توجه به این آیات مبارکه قرآن کریم باید گفت ما نیز بخشی از همین زمین هستیم، این حکم بر ما هم جاریست و حق تخلف نداریم که هیچ بلکه قدرت تخلف را هم نداریم، البته در بخش تکوین و طبیعتمان.
پس می شود با تحول زمین ماهم متحول و دگرگون شویم، و با زنده شدنش ماهم زنده شویم، نه تنها ما بلکه تمام موجودات اخصا زنده جانهای روی زمین حتی آنها که به خواب زمستانی فرورفته اند زنده می شوند و حیات مجدد می یابند و چنان متحول می شوند که از خود بی خود شده به رقص و آوازخوانی می پردازند.

وقتی زمین سبز و خرم می شود و درختان گل و شکوفه می دهند بلبلان چنان سرمست می شوند که لحظه‌ای آرام نمی گیرند و به دستور او باد بهاری روح و جان افزا وزیدن می گیرد، درختان و علفزار ها از خود بی خود شده و به گونه ای به رقص می آیند که گویی ناظر موحد این منظره شراب طهور از رحیق مختوم سرکشیده، مگرمی شود به این انسان گفت جشن نگیر!!! بهار آمده تو زنده و متحول نشو تو مثبت ننگر همچنان زمستان بی روح و سرد و سوزاننده و بی رحم باش.

سلام بردلهای بهاری و روح های متحول، یوم تبدل الارض غیر الارض والسموات برزوا للله الواحد القهار

حسین فهیمی بزرگمهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.