• انتشار: 20 آوریل 2020
  • ساعت: 16:07
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 43861
پرینت
واکنش ایران به پیشنهاد ترامپ

ما خود دستگاه تنفس مصنوعی صادر می کنیم/شما کافی ست دخالت نکنید

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران با رد کمک از جانب امریکا، تاکید کرد کشورش تا چند ماه دیگر دستگاه تنفس مصنوعی را به دیگر کشوها صادر خواهد کرد.

به دنبال توییت دونالد ترامپ مبنی بر وخامت وضعیت کرونا در ایران و آمادگی برای کمک دستگاه تنفس مصنوعی، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در پاسخ گفت ایران خود صادر کننده این دستگاه است.
ترامپ در توییتی تازه گفته است وضعیت کرونا در ایران وخیم است و امریکا آماده است که در صورت تمایل تهران، دستگاه تنفس مصنوعی به این کشور کمک کند.
محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران اما، با رد کمک از جانب امریکا، تاکید کرد کشورش تا چند ماه دیگر دستگاه تنفس مصنوعی را به دیگر کشوها صادر خواهد کرد.
آقای ظریف همچنان به ترامپ گفته است شما کافی است که دخالت نکنید.
ظریف افزود:« ایران تا چند ماه دیگر صادرکننده دستگاه تنفس مصنوعی خواهد بود و شما فقط کافیست دخالت نکنید. ما از هیچ سیاستمدار امریکایی مشورت نمی‌گیریم.»
شیوع بحران کرونا در جهان، تنش در رابطه ایران و امریکا را وارد فاز جدیدی ساخته است. پیش از این نیز تهران همواره کمک‌های امریکا را رد کرده است.
این سخنان در حالی از سوی ترامپ بیان شده که امریکا خود درگیر بحران کرونا است و بلندترین آمار ابتلا و مرگ و میر را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.