• انتشار: 29 می 2018
  • ساعت: 13:30
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28500
پرینت

ماین جاسازی شده در موتر یک استاد دانشگاه کابل از سوی پلیس خنثی شد

 پولیس کابل می‌گوید، محافظان امنیتی دانشگاه کابل موفق شدند که یک مان کار گذاری شده در موتر یکی از استادان این دانشگاه را کشف و خنثی کنند.

این ماین در موتر احمد ضیا رفعت استاد دانشگاه کابل و یکی از شاعران مطرح معاصر افغانستان جا بجا شده بود.

هنوز مشخص نیست که این ماین از سوی چه کسی در موتر آقای رفعت جابجا شده بود. حشمت استانکزی سخن‌گوی پولیس کابل می‌گوید ماین جا سازی ده صبح امروز از سوی پولیس موظف در دانشگاه کابل کشف و خنثی شده است.

در همین حال ضیا ساحل سخن‌گوی وزارت تحصیلات عالی در صفحه‌اش نوشته است مواد انفجاری که در موتر شخصی احمد ضیا رفعت استاد دانشکده ژورنالیزم کابل جابجا شده بود و از سوی پولیس دانشگاه کابل خنثی شده است.

آقای ساحل افزوده است، پس از آن که آقای رفعت از احتمال جابجایی ماین در موترش خبر می‌شود به پولیس خبر می‌دهد و پولیس نیز دست به کار شده و ماین را خنثی می‌سازد.

آما آقای رفعت گفته است که سربازان پولیس که مسئولیت تأمین امنیت دانشگاه را دارند، هنگام بازرسی موتر متوجه شدند که زیر سینه موتر او بمب کارگذاری شده و سپس فوری بمب را خنثی کرده اند.

دانشگاه کابل با اعتبار ترین دانشگاه در افغانستان است، اما حضور گروه‌ها و جریان های افراطی در این دانشگاه یکی از جنجالی ترین موارد است. سال پیش امنیت ملی یک از استادان دانشکده شرعیات این دانشگاه را به اتهام داشتن رابطه با گروه داعش بازداشت کرده بود.

دانشکده شرعیات در دانشگاه کابل، یکی از جا‌های اند که بر اساس گزارش‌ها برخی از استادان آن، بیشتر به ترویج افراطیت و بنیادگرایی می‌پرازند.

از سوی دیگر در شمال افغانستانف داکتر اکرام وکیل زاده رئیس شفاخانه ولایت سمنگان صبح امروز در انفجار ماین مقناطسی که در موترش جابجا شده بود، کشته شد. در این حادثه راننده آقای وکیل زاده زخمی شده است. این رویداد در کارته شفاخانه شهر ایبک سمنگان به وقوع پیوسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.