امنیت و جرایم

تا یک ماه دیگر دو ولسوالی ولایت بادغیس سقوط خواهند کرد

فرید اخیزی عضو شورای ولایتی بادغیس با بیان این مطلب در گفتگویی به خبرگزاری رها می گوید، تحرکات طالبان مسلح نسبت به گذشته در ولسوالی‌های این ولایت بیشتر شده است.

او می گوید روند ناامنی‌ها در ولایت بادغیس سبب این شده تا ولسوالی های جوند و آبکمری در آینده ای نه چندان دوراز سوی دولت سقوط کند.

آقای اخیزی بیان می کند وضع موجود در ولایت بادغیس به تناسب سال های قبل بدتر شده، که اما دولت نیز برنامه ای در این خصوص روی دست ندارد.

عضو شورای ولایتی بادغیس می افزاید این در حالیست که درگیری‌ های شدیدی در ولسوالی‌های این ولایت در جریان است که مردم از این وضع بشدت نگران هستند.

او تصریح می کند اگر دولت برای بیرون رفت از این مشکلات برنامه‌ ای نداشته باشد تمامی ولسوالی های بادغیس به تصرف طالبان در خواهند آمد.

ازسوی دیگر شراف الدین مجیدی سخنگوی والی بادغیس ضمن تایید افزایش تحرکات طالبان در برخی ولسوالی های این ولایت به خبرگزاری رها می گوید که سقوط ولسوالی ها به دست طالبان غیر ممکم و غیر باور است.

آقای شراف الدین مجیدی همچنین تمامی گفته های نمایندگان مردم در شورای ولایتی بادغیس را رد می کند و می گوید اداره محلی این ولایت برنامه های متفاوتی را روی دست دارد تا امنیت بهتر در این ولایت ایجاد شود.

آقای مجیدی می افزاید نیروهای امنیتی کشور در ولایت بادغیس آمادگی کاملی دارند تا ناامنی ها را در این ولایت کاهش دهند.

لازم به ذکر است که حدود ۳ سال پیش نیز، ولسوالی جوند ولایت بادغیس توسط شورشیان طالبان برای مدتی تصرف شد.

امیرعلی فولادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا