• انتشار: 24 سپتامبر 2015
  • ساعت: 14:13
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 2894
پرینت
محمد اشرف غنی:

مانند یک دیوار مستحکم در پشت نیروهای امنیتی کشور ایستاده شوید

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور صبح امروز پس از ادای نماز عید سعید قربان در ارگ، از تمامی مردم افغانستان خواست که چون دیواری مستحکم در پشت نیروهای امنیتی کشور ایستاده شوند.

رئیس جمهور غنی امروز طی صحبتی که با رسانه ها داشت عید سعید قربان را به ملت افغانستان، خانواده های شهدا بخصوص شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تبریک گفت و برای شهدای افغانستان بهشت برین آرزو کرد.

همچنین رئیس جمهور عید سعید قربان را به ۲۴ هزار تن از حجاج افغانستان تبریک گفت و خاطر نشان کرد که وضعیت حجاج افغانستان بعد از حادثه سقوط کرین/جرثقیل در مسجدالحرام خوب است.

رئیس جمهور از تمامی منسوبین نیروهای امنیتی و دفاعی کشور که از بیرق، آزادی، و وحدت ملی کشور حراست و پاسداری می کنند قدردانی کرده و از تمامی مردم افغانستان خواست تا مانند یک دیوار مستحکم در پشت نیروهای امنیتی کشور ایستاده شوند.

رئیس جمهور گفت “من خود به عنوان فرمانده اعلی نیروهای مسلح کشور، به نیروهای امنیتی و دفاعی خویش می بالم.”

وی گفت که افغانستان در امتحان بقا موفق بوده است.

محمد اشرف غنی خاطر نشان کرد که مردم افغانستان خواهان صلح می باشند، و صلح پایدار و با عزت که در آن حقوق و وجایب تمام مردم افغانستان مطابق با قانون اساسی کشور مصون بماند، اساس کار دولت را تشکیل میدهد.

رئیس جمهور خطاب به دشمنان مردم افغانستان گفت “کسانی که جنگ را بر ما تحمیل کرده اند باید بدانند که بازیچه شوم بیگانگان قرار گرفته اند.”

رئیس جمهور خاطر نشان کرد که قیمت جنگ را همه مردم افغانستان بخصوص جوانان کشور که بدنبال اشتغال به خارج از کشور میروند، می پردازند.

وی گفت با هزینه یک هفته جنگ می توان یک ولسوالی و یک ماه جنگ می توان یک ولایت را آباد کرد.

محمد اشرف غنی تاکید کرد “ما خواهان جنگ نیستیم، بلکه پیشتاز در همکاریهای منطقه ای می باشیم.”

رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد که کارهای انجام شده، نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد و خاطر نشان کرد که تمرکز بیشتر حکومت در دو فصل باقیمانده سال بر روی برنامه های اقتصادی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.