• انتشار: 17 نوامبر 2015
  • ساعت: 16:23
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 4424
پرینت
وزارت مخابرات:

مالیات کریدت کارت ها تحمیلی بود

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می گوید که وضع ده درصد مالیات بر کریدیت کارت بر وزارت مخابرات از سوی وزارت مالیه و ریاست جمهوری تحمیلی بود.  

 

عبدالرزاق وحیدی، وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، امروز (سه شنبه) در کنفرانس هماهنگی سالانه این وزارت با ریاست های ولایات گفت: وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به طور نخواسته درگیر موضوع وضع ده درصد مالیات بر کارت های مصرفی موبایل شد و در واقع این یک بار تحمیلی برای وزارت مخابرات بود.

آقای وحیدی افزود: وزارت مخابرات در ابتدا با وزارت مالیه در قسمت وضع ده درصد مالیات بر کارت های مصرفی هماهنگی نداشت، اما پس از فرمان تقنینی رئیس جمهوری این وزارت موظف شد تا سیستم را ایجاد کند.

وحیدی، متوقف کردن اخذ ده درصد مالیه از کارت های مصرفی را مشروط به فرمان رئیس جمهوری عنوان کرد.

این در حالی است که باجود رد این فرمان رئیس جمهوری از سوی مجلس نمایندگان هنوز هم شهروندان هنگام اضافه نمودن کارت مصرفی، ده درصد آن را به دولت مالیه می دهند.

اما مقام های وزارت مخابرات می گویند که این طرح تا زمانی که از سوی مجلس سنا/بزرگان هم رد نشود اجرایی خواهد بود.

وزیر مخابرات هم چنان در قسمت دیگر سخنان خود با تاکید بر ثبت سیم کارت ها، خاطر نشان کرد که وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در کُل فروش ۲۵ میلیون سیم کارت را ثبت نموده است اما در حال حاضر ۱۳ میلیون این تعداد فعال می باشد.

نجیب عزیزی سرپرست اداره اترا نیز در این نشست اظهار کرد، ثبت سیم کارت ها از برنامه های مهم ادره اترا است و در حین حال اداره اترا کوشش می کند تا کیفیت شبکه های مخابراتی کشور را همگام و هم سطح با کیفیت مخابرات در کشورهای دیگر برساند.

وی خاطر نشان کرد که در سال آینده اداره اترا از تکنالوژی تغییر مشترک از یک شبکه مخابراتی به شبکه دیگر با همان شماره استفاده خواهد کرد.

گفتنی است که وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، به هدف ایجاد هماهنگی و بهبود اجراات در امور کاری این وزارت در مرکز و ولایات کشور کارمندان ارشد شرکت مخابراتی افغان تیلی کام را از ۳۴ ولایت کشور برای ۳ روز در کابل دعوت کرده است.

در این نشست رئیسان شرکت مخابراتی افغان تلی کام در مورد چالش ها و کاستی های مخابرات در ولایت هایشان بحث و تبادل نظر کردند.

اکثر این کارمندان نبود امکانات مالی، نبود امنیت، بالا بودن نرخ برق و نبود راه های مواصلاتی به مرکز از جمله مشکلات جدی فراروی مخابرات در ولایت بیان کردند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.