• انتشار: ۱۷ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۲۳:۵۲
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 65121
پرینت

مالک ایرانی زمینی در انگلیس از مستاجر افغان طرفدار طالبان خود خواست تخلیه کند

مالک ایرانی یک زمین در نزدیکی یک پایگاه زیردریایی های هسته ای کشور انگلیس از مستاجر افغان طرفدار طالبان خود خواسته تا زمین را تخلیه کند.

اسکای نیوز در گزارشی آورده است که مالک یک زمین که در نزدیکی یک پایگاه زیردریایی های هسته ای انگلیس واقع شده است، از «وحید توتاخیل» مستاجر خود که تبعه افغانستان و از طرفداران گروه طالبان است خواسته تا زمینش را تخلیه کند.

همسایگان وحید توتاخیل با بیان اینکه این زمین در منطقه حساسی واقع شده است از نهادهای امنیتی این کشور خواسته تا وارد ماجرا شوند؛ اما توتاخیل می گوید که او و دیگر اتباع افغانستان در انگلیس تنها می خواهند به افغانستان کمک کنند.

وحید توتاخیل پیش از سقوط دولت پیشین خواهان مرگ سربازان آمریکایی در افغانستان شده بود؛ برادر او نیز یکی از فرماندهان نظامی طالبان است.

همسایگان وحید توتاخیل به مقام های وزارت دفاع انگلیس طی تماسی تلفونی خبر داده بودند که در تاریخ ۱۰ اگست سال جاری رفتارهای مشکوکی از آقای توتاخیل دیده اند؛ او با دو موتر سواری با هشت تن از اتباع افغانستان وارد زمین خود شدند.

اما توتاخیل می گوید که این یک دید و بازدید عادی است و او هیچ خطری برای منطقه ندارد.

وحید توتاخیل از اعضای حزب اسلامی افغانستان به رهبری گلبدین حکمتیار است و می گوید آن هشت افغان دیگر نیز از اعضای حزب اسلامی بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.