• انتشار: 18 ژانویه 2017
  • ساعت: 19:34
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17671
پرینت

مالزیا از عضویت افغانستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل حمایت می کند

وزارت خارجه کشور گفته است که مالیزیا از عضویت افغانستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد حمایت خواهد کرد.

«داتو سری عنیفه امان» وزیر امور خارجه مالیزیا در دیدار با صلاح الدین ربانی وزیر خارجه کشورمان گفته است که کشورش از عضویت افغانستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد حمایت خواهد کرد.

لازم به ذکر است که صلاح الدین ربانی وزیر خارجه کشور به منظور اشتراک در نشست فوق العاده شورای وزرای امور خارجه سازمان همکاری های اسلامی به کوالالامپور پایتخت مالزی سفر کرده است.

وی ظهر امروز با داتو سری عنیفه امان وزیر خارجه مالزیا دیدار کرد و دو طرف پیرامون همکاری های دو کشور در بخش های اقتصادی، تحصیلی، سیاسی، امنیتی و مبارزه با تروریزم و افراط گرایی گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه با اشاره به نقش مهم علمای مسلمان در راستای مبارزه با تروریزم و افراطگرایی خشونت آمیز، به ویژه تجربه علمای مالیزیا در این راستا، خواهان همکاری علمای دو کشور در این زمینه شد.

او همچنین با اشاره به درخواست افغانستان برای کسب عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، از همتای مالیزیای اش خواست تا از نامزدی افغانستان برای عضویت در این شورا حمایت کند.

عنیفه امان نیز ضمن قدردانی از آقای ربانی برای اشتراک در نشست فوق العاده شورای وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در کوالالامپور، گفت که کشورش از عضویت افغانستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد حمایت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.