• انتشار: 29 سپتامبر 2016
  • ساعت: 10:51
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13739
پرینت

مادر و برادر مظنون بمب گذاری شهر نیویورک در افغانستان بازداشت شدند

پدر احمد رحیمی مظنون بمب گذاری های اخیر آمریکا گفته است که همسر و فرزند دیگرش را در فرودگاه دوبی بازداشت کرده اند و به افغانستان فرستاده اند.

محمد رحیمی پدر احمد رحیمی در گفتگو با ای بی سی نیوز آمریکا گفته است که نجیبه همسرش و قسیم فرزند دیگرش را در فرودگاه دوبی در حالیکه سوار هواپیما و در حال بازگشت به آمریکا بودند بازداشت کرده اند و برای ۱۶ ساعت از این دو پرس و جو می کرده اند.

مقامات امنیتی امارات متحده عربی مادر و برادر احمد رحیمی را به افغانستان بازگردانده اند.

محمد رحیمی گفت “چرا فرزندم را به افغانستان بازگردانده اند؟ او یک شهروند آمریکا است؟ اگر شما سوالی از او دارید، بیاوریدش خانه اش و از او بپرسید، نه اینکه او را به کشور دیگری بفرستید؟”

احمد رحیمی ۲۸ ساله در سن هفت سالگی به همراه خانواده اش از افغانستان به آمریکا مهاجرت کرد، و در شهر الیزابت در نیوجرسی یک رستورانت دارد.

گفتنی است که احمد رحیمی احتمالا به دلیل بمب گذاری اخیر در منطقه چلسی منهتن در نیویورک که ۳۱ زخمی بر جای گذاشت و ارتباط داشتن با بمب هایی در نیوجرسی محکوم خواهد شد.

احمد رحیمی هفته گذشته هنگام در درگیری مسلحانه با پولیس زخمی شد و هم اکنون در شفاخانه نیوجرسی بازداشت است.

تحقیقات در خصوص سفر اخیر احمد رحیمی به افغانستان و پاکستان نشان داده است که وی به احتمال زیاد با گروه های شورشی در ارتباط بوده است. پولیس از او مجلات و نوشته هایی را یافته اند که در ان از آمریکا به عنوان قاتل مسلمانان یاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.