• انتشار: ۲۶ سنبله ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۵:۵۴
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 48616
پرینت

مأموریت یوناما در افغانستان برای یک سال دیگر تمدید شد

نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل گفته که شورای امنیت سازمان ملل متحد، مأموریت یوناما را در افغانستان برای یک سال دیگر تمدید کرده است.

بر اساس خبرنامۀ نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد که امروز چهارشنبه، بیست‌وششم سنبله نشر شد، ادامه مأموریت یوناما طی قطع‌نامه‌یی با اکثریت آرا تمدید شده است.

عادله‌ راز، نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد، در نشست شورای امنیت این سازمان که به‌منظور تصویب قطع‌نامه تمدید مأموریت یوناما برگزار شده، گفته است: «تمدید مأموریت یوناما به اتفاق آرا، پیامی کاملاً واضح و آشکار مبنى بر حمایت شورای امنیت از افغانستان در این زمان حساس گفت‌وگوهای صلح و ایستادن جامعه جهانی در کنار افغانستان جدید دارد.»

نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل ابراز امیدواری کرده که مذاکرات صلح منجر به ختم جنگ و برقرای صلح با عزت شود.

او تأکید کرده که مردم افغانستان خواستار برقراری صلحی اند که در آن حقوق اساسی شهروندان، جمهوریت، آزادی بیان، دست‌آوردهای دو دهۀ اخیر حفظ شود.

ادامه مأموریت یوناما در افغانستان پس از آن تمدید می‌شود که روز گذشته افغانستان در انتخابات «کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل متحد» برای یک دوره چهار ساله (۲۰۲۱ – ۲۰۲۵)، به‌عنوان عضو این کمیسیون انتخاب شد.

از زمان عضویت افغانستان در سازمان ملل، این نخستین‌بار است که افغانستان عضویت این کمیسیون را به دست می‌آورد.

یوناما یا هیأت معاونت ملل متحد در افغانستان، مجموعه و ائتلاف سیاسی است که در سال ۲۰۰۲ از سوی شورای امنیت سازمان ملل به درخواست دولت افغانستان، شکل گرفت. هدف این مجموعه کمک به دولت و مردم افغانستان برای برقراری صلح است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.