• انتشار: ۲۲ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۰۸:۰۱
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 5990
پرینت

لیونل مسی، پنجمین توپ طلا را گرفت

لیونل مسی، کاپیتان تیم ملی آرژانتین و ستاره تیم بارسلونا توپ طلای  سال ۲۰۱۵  فیفا را به دست آورد.

او از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ چهار بار پیاپی برنده توپ طلا شد و از این نظر رکورد‌دار است. پس از مسی، کریستیانو رونالدو، رونالدو برزیلی و زین‌الدین زیدان سه بار برنده توپ طلا شده‌اند.

مسی با ۵ توپ طلا به تنهایی پرافتخارترین فوتبالیست تاریخ است.

مسی پس از تصاحب این عنوان گفت: ” بازگشت به این صحنه و کسب یک توپ طلای دیگر  پس از اینکه رونالدو دو سال متوالی آن را کسب کرد، برای من لحظه ویژه ای است. فوق‌العاده است، پنجمین توپ طلا. خیلی فراتر از آنچه در کودکی رویایش را داشتم. می‌خواهم از هم‌تیمی‌هایم که بدون آنها رسیدن به این دستاورد غیرممکن بود تشکر کنم و همچنان از کسانی که به من رای دادند.”

لیونل مسی ۴۱.۳۳ درصد آرا را به خود اختصاص داد و پس از او رونالدو با ۲۷.۷۶ درصد و نیمار با ۷.۸۶ درصد، در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

لیونل مسی، به همراه نیمار هم‌بازیش در بارسلونا و کریستیانو رونالدو، ستاره رئال مادرید نامزهای نهایی تصاحب این جایزه بودند. رونالدو سال گذشته برنده این جایزه شد.

لیونل مسی امسال به لوئیس سوارز، نیمار و آندرس اینیستا، بازیکنان بارسلونا رای داد و رونالدو نیز به سه هم‌تیمی‌اش در رئال مادرید خامس رودریگز، کریم بنزما و گرث بیل رای داد.

مسی در حالی این عنوان را کسب کرد که همسر و فرزندش در بین تماشاگران حاضر بودند. خورخه مسی پدر لیونل مسی نیز در بین حاضران بود و نکته جالب؛ واکنش‌های پسر اول لیونل مسی یعنی تیاگو به سخنرانی وی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.