• انتشار: 29 دسامبر 2015
  • ساعت: 23:20
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5606
پرینت
سرور دانش:

“لوی سارنوالی/دادستانی کل باید ظرفیت کارکنان خود را ارتقاء دهد”

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، در دیدار با سرپرست لوی سارنوالی/دادستانی کل و هیئت همراه شان امروز سه شنبه گفت که امیدوارست این اداره هر چه زوتر ظرفیت کارمندان خود را ارتقاء دهد.

معاون رییس جمهوری در این دیدار ضمن مهم خواندن دادستانی و نقش آن در تطبیق قانون و عدالت، اظهار داشت که متاسفانه علیرغم مشکلات و چالش ها و همچنین علیرغم تلاش های اداره سارنوالی، تصوراتی همچنان وجود دارد که گویا کارمندان و اعضای سارنوالی ها از ظرفیت پایین به لحاظ تحصیلات عالی برخوردارند.

آقای دانش در این دیدار گفت “امیدوارم که اداره سارنوالی به این مشکلات رسیدگی کرده و ظرفیت کارمندان و پرسنل خود را از راه های مختلف ارتقا بخشند.”

نورحبیب جلال سرپرست لوی سارنوالی کمبود تشکیل در اداره سارنوالی مرکز و ولایات، پایین بودن معاشات سارنوالان/دادستان ها و مکانیزم های آوردن اصلاحات در سارنوالی را از مهم ترین مشکلات این اداره عنوان کرد.

وی ضمن اظهار تقدیر از معاون رییس جمهور به خاطر توجه وی به مشکلات نهادهای عدلی و قضایی از حکومت خواست که در فرایند ایجاد اصلاحات در اداره سارنوالی، اداره سارنوالی و هیات رهبری آن را حمایت کند.

سرور دانش همچنین گفت “باید اذعان داشت که متاسفانه در سال های گذشته در مجموع اداره حکومت به خصوص در بخش های عدلی و قضایی پلان های منظم نداشته و کمبودهای امروز میراث گذشته است.”

وی تاکید کرد که هیچ نهاد دیگر نمی تواند برای نهادهای عدلی و قضایی طرح اصلاحات ارایه کند، و وظیفه هیات رهبری سارنوالی است تا پلان منظم و منسجمی را به منظور آوردن اصلاحات در اداره سارنوالی تدوین کند.

معاون رییس جمهور همچنین علاوه کرد “هرگونه تغییر و اصلاحات تنها با تدوین طرح اصلاحات و تصمیم کلان در زمینه ایجاد اصلاحات ممکن است و تغییرات جزئی در بخش هایی از سارنوالی نمی تواند نیازمندی های این اداره را مرتفع سازد.”

وی گفت که حکومت با تمام خواسته های اداره سارنوالی از جمله در مورد ازدیاد تشکیل، ازدیاد معاشات و هرگونه تغییرات دیگری که  به منظور اصلاحات انجام شود، موافق می باشد.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.