• انتشار: ۱ حمل ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۲۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 55581
پرینت
وزیر دفاع امریکا به کابل آمد

لوید آستین: امریکا به حمایت خود از نیروهای دفای افغان ادامه م یدهد

وزیر دفاع امریکا در اولین سفر رسمی اش به افغانستان با رئیس جمهور غنی دیدار و گفت و گو کرد.

ارگ ریاست جمهوری می‌گوید ژنرال لوید آستین، وزیر دفاع جدید آمریکا در سفری از پیش اعلام نشده وارد کابل شده است.

ژنرال آستین در اولین سفر به کابل به عنوان وزیر دفاع آمریکا، علاوه بر دیدار با نظامیان این کشور در پایگاه بگرام، احتمالا با مقام‌های افغان نیز گفتگوهایی خواهد داشت.

دواخان مینه پال معاون، سخنگوی رئیس جمهور غنی به رسانه‌ها گفت در دیدار لوید آستین با محمداشرف غنی هر دو جانب از افزایش خشونت‌ها ابراز نگرانی کرده اند، وزیر دفاع آمریکا بر حمایت دوامدار کشورش از نیروهای افغان تاکید کرد.

وزیر دفاع آمریکا در حالی وارد کابل می‌شود که آمریکا بنا به توافقنامه دوحه آماده خروج کامل نیروهای این کشور از افغانستان تا اول ماه می می‌شود.

در روزهای اخیر، منابع دولت آمریکا به شبکه خبری ان‌بی‌سی گفته بودند جو بایدن، رئیس جمهور این کشور در حال ارزیابی تمدید شش ماهه نیروهای این کشور در افغانستان تا ماه نوامبر سال جاری است.

آقای بایدن گفته خروج کامل نیروهای کشورش از افغانستان در ضرب الاجل تعیین‌شده، در اول مه سال جاری “خیلی سخت” خواهد بود.

وزیر دفاع آمریکا، در سه روز گذشته در سفری به دهلی‌ با نارندا مودی، نخست وزیر و وزیران خارجه و دفاع هند دیدارهایی داشته است.

به گفته خبرنگاران سفر ژنرال آستین از هند به افغانستان احتمالا در جهت همکاری‌ بیشتر هند با افغانستان پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ارزیابی می‌شود.

روز گذشته، جایشانکار، وزیر امور خارجه هند در کنفرانس مشترک مطبوعاتی با آقای آستین گفت هند متعهد به تقویت همکاری‌های دفاعی با ایالات متحده است.

آقای آستین گفته در این سفر، ملاقات‌های سازنده با مقام‌های هندی برای تقویت همکاری استراتژیک و گسترش همکاری‌ها با سایر همکاران منطقه‌ای برای حفظ صلح و رفاه در منطقه پاسفیک و غرب اقیانوس هند داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.