• انتشار: 18 فوریه 2016
  • ساعت: 14:39
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 7384
پرینت

لوح “شرم نامه” به حکومت تقدیم شد!

جمعی از فعالان مدنی در اعتراض به وضعیت بد مردم و بی کفایتی سران حکومتی لوح “شرم نامه” را به مقام های حکومتی تقدیم کردند.

در این لوح عکس های از محمد اشرف غنی رئیس جمهوری، عبدالرشید دوستم و سرور دانش معاونان ریاست جمهوری، عبدالله عبدلله رئیس اجرایی، محمد محقق و احمد خان معاونان ریاست اجرایی، احمد ضیاء مسعود نماینده فوق العاده رئیس جمهوری در امور حکومتداری خوب، حنیف اتمر رئیس شورای امنیت ملی و گلاب منگل وزیر سرحدات و قبایل است.

فعالان مدنی علت ترتیب این لوح را بی کفایتی سران حکومت عنوان کردند.

در این لوحه به گونه طنز آمیز نوشته شده است “به پاس خدمات ارزشمند شما عالی جنابان، سران حکومت وحدت ملی در امر تاریک ساختن کشور (افزایش بدامنی، سپردن کشور به طالبان و حامیان داخلی شان، از بین بردن شیرازه های اقتصادی، بیکاری و دزدیدن نان از خوان مردم، محروم ساختن باشندگان پایتخت از نور برق و ده ها بدبختی دیگر) در یک و نیم سال حکومت خویش همت گماشته اید؛ این لوح شرم سارانه به شما تقدیم می گردد.”

این اقدام در حالی صورت می گیرد که روز گذشته نیز تعدادی دیگر از فعالان مدنی در یک اقدام نمادین به شهروندان کابلی الکین/ فانوس توزیع کردند و یک الکین دو متری را نیز به وزارت انرژی و آب دادند.

گفتنی است که نزدیک به چهار هفته می شود که پایه های برق وارداتی ازبکستان به کابل در منطقه دند شهاب الدین ولایت بغلان توسط تروریستان منهدم شده و شهریان کابلی در شبانه روز کمتر از یک ساعت برق دارند.

از سوی دیگر تکلیف جنگ در ولایت بغلان مشخص نیست و مقام های امنیتی گزارش موثقی از این رویداد نمی دهند و اداره برق نیز منتظر پاکسازی منطقه از وجود تروریستان است.

اما روز گذشته سخنگوی وزارت امور داخله گفت که این منطقه از وجود تروریستان پاک شده است و تا یک یا دو روز آینده برق کابل وصل خواهد شد.

قبل از این نیز برخی از مقام های امنیتی و ریاست برشنا نیز گفته بودند که برق کابل به زودی وصل خواهد شد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.