• انتشار: 9 آوریل 2020
  • ساعت: 11:30
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43380
پرینت

لغزش کوه شاهراه سالنگ را مسدود کرد

شاهراه سالنگ جنوبی که شب گذشته به دلیل لغزش کوه مسدود شده بود صبح امروز پنج شنبه تنها به روی موترهای مسافربری باز شد.

ریاست حفظ و مراقبت از سالنگ‌ها اعلام کرد شاه‌راه تنها به‌روی موترهای مسافربری باز شده است. شاه‌راه سالنگ شب گذشته به دلیل لغزش کوه مسدود شده بود.

در اعلامیه‌ی این ریاست آمده است حدود ساعت ۱۰:۰۰ شب گذشته (چهارشنبه، ۲۰ حمل) بدنه‌ی کوه در ساحه‌ی «تنگی هیجان» سالنگ جنوبی ریزش کرده بود.

به نقل از اعلامیه، به دلیل ادامه‌ی ریزش باران، امکان ریزش بیشتر کوه و عدم ساحه‌ی دید، امکان پاک‌کاری آن در شب ممکن نبود اما صبح امروز عملیات پاک‌کاری آغاز و جاده به‌روی موترهای مسافربری باز شده است.

در اعلامیه از رانندگان و مسافران خواسته شده است هنگام عبور از این مسیر به‌ویژه در ساحه‌ی «تنگی هیجان» به رهنمایی موظفین شاه‌راه توجه کنند.

برف‌باری در سالنگ‌ها از چند روز بدینسو ادامه داشت. پیشتر وزش توفان شدید در این شاه‌‎راه سبب شده بود که بر رفت‌وآمد موترهای باربری نوع «تریلر» محدودیت وضع شود.

شاه‌راه سالنگ از بزرگ‌ترین شاهراه‌های افغانستان است که کابل را با دست‌کم ۹ ولایت در شمال کشور وصل می‌کند. شاه‌راه سالنگ همه ساله در فصل زمستان هر از گاهی به دلیل بارش برف سنگین و وقوع برف‌کوچ‌ها در سالنگ‌های شمالی و جنوبی مسدود می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.