• انتشار: 24 مارس 2020
  • ساعت: 13:28
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 42827
پرینت
شاه حسین مرتضوی:

لج بازی عبدالله سبب کاهش کمک امریکا شد

شاه حسین مرتضوی، مشاور رئیس جمهور غنی، در تویتی نوشت لج بازی های داکتر عبدالله عبدالله سبب شد امریکا تصمیم به کاهش کمک هایش به افغانستان بگیرد.

مرتضوی اضافه کرد: «طنز سیاسی: از یک طرف خود را برنده اعلام می‌کند. از طرف دیگر در ملاقات‌ها خواهان ابطال نتایج انتخابات می شود.!!!».

فضل احمد معنوی، عضو ارشد تیم عبدالله عبدالله نیز در صفحه رسمی توییترش نوشته بود: «تاریخ تکرار می‌شود! آدم های لجوج، خودخواه، مستبد و تک محور کشور را به گروگان می‌گیرند و تا سرحد فاجعه پیش می روند. اما مردم بی‌چارهٔ این سرزمین بهای آن را سال‌هاست می‌پردازند. وقتی حرص قدرت و عقده های حقارت مبنای قضاوت و تصمیم گیری باشد، به نتیجه‌ای دست نمی‌یابیم. برای سلامت وطن دعا کنید».

شاه حسین مرتضوی در واکنش به سخنان معنوی نوشت: «می خواهند چه کاری را تکرار کنند؟ ویرانی کابل را؟ ویرانی قصر دارالامان را؟ آوارگی مردم را؟ زمینه‌سازی برای مداخلات کشورهای همسایه و منطقه را؟ فروپاشی نظام را؟ آیا به غیر از پیام باز گشت به گذشته، کدام پیام برای زندگی و آینده دارید؟».

این در حالی ست که مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا دوشنبه ۲۳ مارس با هدف پیشبرد توافقنامه صلح و حل اختلافات سیاسی وارد کابل شد و با محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان و عبدالله عبدالله در مورد حل اختلافات سیاسی گفتگو کرد، اما این گفتگوها بی نتیجه پایان یافت.

قابل ذکر است کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان محمد اشرف غنی را برنده انتخابات و رئیس جمهور کشور اعلام کرد، اما عبدالله عبدالله رقیب انتخاباتی غنی این نتایج انتخابات را نپذیرفت و مدعی شد براساس آرای پاک و بایومتریک شده برنده انتخابات است و حکومت همه شمول را تشکیل می دهد.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، و عبدالله عبدالله به تازگی مراسم های تحلیف شان را به طور جداگانه در کابل برگزار کردند.

از سوی دیگر وزارت امور خارجه امریکا با نشر اعلامیه ای از ادامه اختلافات سیاسی میان غنی و عبدالله انتقاد شدید کرد و نوشت، واشنگتن تصمیم گرفته یک میلیارد دالر کمک های خود به کابل را قطع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.