اجتماعیِتیتر یک

حمله افراد طالبان بر گردهمایی زنان در کابل

شریفه مهراد خبرنگار رها که در این تجمع حضور پیدا کرده می گوید این گردهمایی امروز (جمعه) توسط «شبکه مشارکت سیاسی زنان افغان» صورت گرفته بود.

این خانم ها که در دولت پیشین همگی در ادارات دولتی و یا شخصی شاغل بودند و اکنون بیکار شده اند مقابل وزارت مالیه برای حق آزادی کار و تحصیل شان تجمع کرده بودند.

خانم مهراد می افزاید که این تجمع مسالمت آمیز اما پس از لحظاتی توسط افراد طالبان که به عنوان محافظ مقابل وزارت مالیه ایستاده بودند بر هم ریخت.

افراد طالبان به برخی از مردان که از اقارب این خانم ها بودند حمله کرده و پس از لت و کوب آنها، پلاکاردهای شعاری خانم ها را پاره کردند، و به آنها اجازه فیلمبرداری نیز داده نشد.

پس از آن، این خانم ها به سمت سرک وزارت خارجه رفتند که اما افراد طالبان با آوردن موترهای نظامی سد راه آنها شدند و اجازه ادامه گردهمایی به آنها داده نشد.

این خانم ها شعارهای مختلفی از جمله «حق آزادی کار و تحصیل برای زنان»، و «جامعه ای که در آن زنان حضور نداشته باشد، جامعه ای مرده است» سر می دادند.

این در حالیست که طالبان پس از روی کار آمدن همواره در کنفرانس های مطبوعاتی شان اعلام کرده اند که زنان نیز در جامعه مانند مردان از حق و حقوقات مساوی برخوردار خواهند بود.

روز گذشته نیز، جمعی از زنان در ولایت هرات برای آزادی و حفظ حقوق زنان مقابل ساختمان ولایت هرات تجمع کرده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا