سیاستِتیتر یک

لایحه ۱۵ ماده ای طالبان برای عودت شخصیت های افغان به کشور

انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی طالبان می گوید که «کمیسیون تماس با شخصیت های افغان» امارت اسلامی یک لایحه پانزده ماده ای را برای متقاعد ساختن چهره های افغانستان برای برگشت به کشور ترتیب داده است.

آقای سمنگانی روز گذشته (شنبه ۳۱ ثور) در چندین رشته توییت در این خصوص نوشته است که این کمیسیون از ارزش و اهمیت بالایی برای امارت اسلامی برخوردار است که در چارچوب کمیسیون سیاسی طالبان فعالیت می کند.

به گفته ی وی، «کمیسیون تماس با شخصیت های افغان» مسئولیت جمع آوری اطلاعات کامل درباره تمامی شخصیت های افغان که پیش و یا پس از سقوط دولت پیشین به دلیل عدم احساس امنیت به خارج از کشور رفته اند را دارد.

در این کمیسیون، دارالانشای ویژه ای نیز شکل گرفته که مسئولیت تهیه لیست شخصیت های افغان مقیم خارج، مدیریت امور اداری و مالی، صدور کارت امنیت برای آن دسته از عودت کنندگان که احساس خطر می کنند و تهیه اسکان موقت برای آنها را دارد.

سمنگانی افزوده است که این کمیسیون افرادی را که پس از دریافت اطمینان در مورد مصونیت خود علاقمند بازگشت به زندگی عادی در کشور باشند، شناسایی و زمینه بازگشت‌شان را فراهم می‌کنند.

او همچنین گفت تمامی افرادی که توسط این کمیسیون به کشور باز می گردند مشمول عفو عمومی اعلام شده می شوند و اگر این افراد از سوی اداره ای مورد تهدید قرار گرفتند می توانند به این کمیسیون مراجعه نمایند.

معاون سخنگوی طالبان علاوه کرد که چنانچه کسی دعوای شخصی با این افراد داشته باشد نیز باید با این کمیسیون به تماس شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا