اجتماعی

قیمت پطرول، روغن خوراکی و شکر در کابل کاهش یافت

قیمت محصولات پطرولیوم، شکر و روغن خوراکی نسبت به آخر هفته گذشته در کابل کاهش اما قیمت طلای عربی افزایش یافت.

۸٫۴ درصد کاهش در محصولات پطرولیوم

یکی از کارکنان تانک تل احمد یار گروپ گفت قیمت یک لیتر پطرول از ۹۲ افغانی در آخر هفته گذشته به ۸۰ افغانی و یک یک لیتر دیزل از ۷۵ افغانی در آخر هفته گذشته به ۷۱ افغانی کاهش یافت.

محمد شریف، یک گاز فروش در کلوله پشته کابل، نیز گفت قیمت یک کیلو گاز از ۸۸ افغانی در آخر هفته گذشته به ۸۵ افغانی کاهش یافته است.

 قیمت شکر و روغن خوراکی کاهش یافته است

زمری صافی، رئیس اتحادیه تاجران غذا، گفت قیمت عمده یک کیسه چهل و نه کیلویی شکر هندی از ۳۵۰۰ افغانی آخر هفته گذشته به ۳۳۰۰ افغانی و قیمت یک قوطی روغن شانزده کیلویی مالزیایی از ۲۸۵۰ افغانی در آخر هفته گذشته به ۲۷۰۰ افغانی کاهش یافته است.

زمری افزود افزایش واردات این اقلام و کاهش تقاضا این مواد از دلایل اصلی کاهش قیمت می باشد.

وی اما تاکید کرد قیمت یک کیسه آرد چهل و نه کیلویی قزاقزستان بدون تغییر همان ۲۴۰۰ افغانی باقی مانده است. قیمت یک کیسه برنج ۲۴ کیلویی پاکستان نیز همان ۲۵۰۰ افغانی، یک کیلو چای سبز مالزیایی ۴۳۰ افغانی و یک کیلو چای سیاه آفریقایی ۴۴۰ افغانی باقی مانده اند.

قیمت خرده فروشی برخی کالاها تغییر کرد. حمید صوفی زاده از خرده فروشان در منطقه دهان باغ به طلوع نیوز گفت قیمت خرده فروشی یک کیسه آرد قزاقستان ۲۴۵۰ افغانی، یک کیسه برنج ۲۴ کیلویی پاکستانی ۲۵۵۰ افغانی، یک کیسه ۴۹ کیلویی شکر هندی ۲۴۵۰ افغانی، یک قوطی شانزده لیتری روغن خوراکی مالزیایی ۲۷۵۰ افغانی، یک کیلوگرم چای سبز اندونزیایی ۴۳۰ افغانی و یک کیلوگرم چای سیاه آفریقایی ۲۴۰ افغانی می باشد.

افزایش قیمت طلا

 محمد جاوید از طلا فروشان لیسه مریم گفت قیمت یک گرم طلای عربی از ۴۵۰۰ افغانی هفته گذشته به ۴۶۰۰ افغنی افزایش یافته است. یک گرم طلای روسی با قیمت ۳۶۰۰ افغانی ثابت مانده است. افزایش قیمت طلای عربی به دلیل نابسامانی در بازار جهانی طلا می باشد.

حاج حسن مالک از صرافان سرای شاهزاده گفت یک دالر امریکایی ۱۰۲ افغانی و هزار روپیه پاکستانی ۵۳۰ افغانی معامله می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا